CZOSNÓW. Zaczęło się od niezapiętych pasów…

2020-07-17 1:12:51
W Palmirach policjanci z komisariatu policji w Czosnowie podjęli interwencję wobec kierującego Mitsubishi. Wszystko zaczęło się od tego, gdy funkcjonariusze zauważyli, że pasażerowie pojazdu nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa
Czosnowscy policjanci w Palmirach (gm. Czosnów) zatrzymali do kontroli drogowej Mitsubishi. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 31- latek z Kroczewa nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd który prowadził nie ma wykonanych w terminie badań technicznych. U 19-letniego pasażera Mitsubishi mundurowi ujawnili poszukiwany telefon. Na dodatek pasażerowie podczas jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa

Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że 31-letni mieszkaniec Kroczewa w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 500 zł.

Następnie, podczas sprawdzenia w systemie wyszło na jaw, że Mitsubishi którym jechał nie ma wykonanych w terminie aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali więc dowód rejestracyjny pojazdu.

Pasażerowie w wieku 19 i 34 lat, mieszkańcy powiatu płońskiego, nie mieli podczas jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi nałożyli więc na nich mandaty w wysokości po 100 zł.

Policjanci podczas wnikliwej kontroli sprawdzili również w systemie telefon komórkowy, który posiadał przy sobie 19-letni mieszkaniec Kroczewa, będący pasażerem pojazdu. Okazało się, że i tu nie wszystko jest w porządku. iPhone7 okazał się być poszukiwany przez warszawską policję. Mundurowi zabezpieczyli więc przedmiot. 19- latkowi grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *