CZOSNÓW. Wójt sprzeciwił się przewoźnikowi

2020-01-10 1:02:38

Duże zmiany w komunikacji autobusowej dotknęły przede wszystkim gminę Czosnów. Największy przewoźnik obsługujący tę gminę – PKS Polonus zawiesił bowiem sporą część kursów tłumacząc to nierentownością linii. Innego zdania jest wójt gminy, Antoni Kręźlewicz, który w stanowczych słowach sprzeciwił się takiemu rozwojowi zdarzeń

2 stycznia br. przewoźnik, który komunikował mieszkańców m.in. gminy Czosnów z Nowym Dworem Maz. i Warszawą poinformował wójta oraz mieszkańców, że od 7 stycznia br. wchodzi nowy rozkład jazdy. Nowy, nie oznacza lepszy. Wręcz przeciwnie. Przewoźnik wycofał bowiem aż 32 połączenia z różnych zakątków powiatu, które przejeżdżały m.in. przez Czosnów komunikując gminę z Warszawą czy Nowym Dworem Maz. Kategoryczny sprzeciw wobec takiego rozwiązania wyraził wójt gminy Czosnów, Antoni Kręźlewicz.
W liście skierowanym do pana Macieja Acedańskiego, Prezesa PKS Polonus, wójt pisze o praktycznym zaprzestaniu działalności i doprowadzeniu do pełnego wykluczenia komunikacyjnego na terenie gminy, co stoi w sprzeczności z polityką rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Wójt informuje również, że małe zainteresowanie mieszkańców komunikacją autobusową jest niezgodne z prawdą, a wręcz potrzeby mieszkańców w zakresie komunikacji z większymi miastami są coraz większe. Świadczyć może o tym fakt, że gmina uruchomiła wewnętrzną komunikację gminną już w 2009 r. W ubiegłym roku natomiast wspólnie z sąsiednią gminą Leoncin uruchomili 2 nowe połączenia, dzięki wsparciu rządowemu.

Wójt zarzuca również, że mieszkańcy dowiedzieli się o fakcie zawieszenia 32 połączeń praktycznie z dnia na dzień, co świadczy o ignorowaniu ludzi oraz braku zrozumienia misji PKS. Samorząd gminy Czosnów oczekuje, że przewoźnik wycofa się z podjętych decyzji i przywróci zawieszone połączenia.
Ewa Gruszka

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *