CZOSNÓW. Pijany, agresywny naruszył nietykalność cielesną policjantów

2020-06-17 1:20:04

Policjanci z komisariatu policji w Czosnowie zatrzymali w Dąbrówce nietrzeźwego kierującego. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas interwencji naruszył również nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

W niedzielę, 14 czerwca br. mundurowi z komisariatu policji w Czosnowie pełniąc codzienną służbę, w Dąbrówce zatrzymali do kontroli drogowej Opla Vectrę. Za kierownicą siedział 26-latek z gminy Leoncin, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po badaniu podejrzenia policjantów potwierdziły się – mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnie wyszło na jaw, że 26-latek ma orzeczony wyrokiem sądu dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna podczas trwania interwencji był agresywny wobec funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd, którym jechał odholowano na parking depozytowy.

Teraz 26-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *