CZOSNÓW. Kolejna duża firma na mapie powiatu

2023-03-01 11:58:57

W Łomnej zakończyła się budowa nowej siedziby firmy Marolex

Firma Marolex to producent opryskiwaczy akumulatorowych, ciśnieniowych, plecakowych oraz spryskiwaczy ręcznych, które są używane m.in. rolnictwie, sadownictwie, ogrodnictwie oraz przemyśle. Produkty firmy dostępne są w ponad 600 punktach sprzedaży na terenie całej Polski, ponadto są eksportowane do 56 krajów na całym świecie.
Nowa siedziba firmy jest zlokalizowana przy ul. Gdańskiej w Łomnej (gmina Czosnów). Składa się z trzykondygnacyjnego budynku o powierzchni 4,6 tys. m kw., łączącego w sobie trzy funkcje: biurową, magazynową oraz produkcyjną. Za ogrzewanie obiektu odpowiadają pompy ciepła. Na dachu budynku powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy 49 kW. W skład kompleksu wchodzi jeszcze magazyn zewnętrzny. Za budowę odpowiedzialny był generalny wykonawca – poznańska firma WPIP.

Nowoczesny kompleks
– Cieszymy się, że jako generalny wykonawca mogliśmy mieć swój udział w realizacji kolejnej inwestycji, której finałem jest powstanie tego nowoczesnego oraz zaprojektowanego z poszanowaniem dla środowiska naturalnego obiektu – mówi Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu WPIP.
Na terenie nowej siedziby firmy Marolex znajduje się ponadto własne ujęcie wody (studnia głębinowa) oraz stacja jej uzdatniania. Pod budynkiem powstał zbiornik przeciwpożarowy. W ramach kontraktu, firma WPIP, pełniąca funkcję generalnego wykonawcy, odpowiadała także za realizację wewnętrznego układu drogowego, 51 miejsc parkingowych i zagospodarowania terenu. Kompleks jest przyjazny dla rowerzystów. Na zewnątrz powstały stojaki na jednoślady.
Co ciekawe, budynek jest w trakcie certyfikacji Planet Friendly na poziomie Understanding. To kompleksowy i wielokryterialny system certyfikacji budynków oraz przestrzeni nowopowstających oraz istniejących, oceniający je m.in. pod kątem energooszczędności, zrównoważonego rozwoju oraz well-being`u.

Na razie nie rekrutują
Firma Marolex rozpocznie swoją działalność w nowym obiekcie w Łomnej już w marcu. Co ważne, firma dotychczas miała swoją siedzibę w Dziekanowie Leśnym, a teraz jedynie przenosi się do kompleksu przy ul. Gdańskiej.
Jak dowiedziała się nasza redakcja, firma zatrudnia obecnie ok. 60 osób. Na razie nie planuje rekrutacji nowych pracowników.

red. na podstawie inf. prasowej WPIP
fot.: WPiP

Comments

comments

1 komentarz

  1. Piotr odpowiedz

    “Łomnej”? Co to za odmiana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *