CZOSNÓW. Już nie będą pływać samochodami po drodze

2020-09-09 10:46:03

Feralny odcinek drogi powiatowej Dobrzyń-Małocice-Sowia Wola, gdzie po każdym deszczu zbierają się duże ilości wody, w końcu doczeka się odwodnienia

Jak informuje wójt gminy Czosnów, Antoni Kręźlewicz, 2 września br. spotkał się w starostwie powiatowym ws. budowy zatok przystankowych w Czosnowie i odwodnienia na drodze powiatowej Dobrzyń-Małocice-Sowia Wola.

“Na w/w zadania Gmina opracowała projekty techniczne: na odwodnienie w 2018 r., a na budowę zatok w 2019 r., realizacją miał zająć się powiat. W budżecie na 2020 r. Gmina zarezerwowała 100 000 zł, aby wspomóc powiat w budowie zatok. Na spotkaniu w ubiegłą środę ustaliliśmy, że z uwagi na brak środków, zamiast zatok (jest to rozwiązanie tymczasowe), powiat ustawi słupki przystankowe i na jezdni namaluje znak P-17. Środki, którymi gmina miała wspomóc budowę zatok, zostaną przekazane do powiatu jako pomoc na realizację prac odwodnieniowych na drodze powiatowej nr 2405W. Ustalenia te wymagają zatwierdzenia przez Zarząd Powiatu oraz Radę Gminy. Wysłałem stosowne pismo do Zarządu Powiatu. Wskazane pismo jest formalnym wnioskiem w tej sprawie. Po otrzymaniu odpowiedzi, przedstawię ustalenia i projekt uchwał Radzie Gminy do zatwierdzenia w ramach przekazania pomocy powiatowi na odwodnienie (w wysokości 100 000 zł). Jeśli decyzja Zarządu i Rady będzie pozytywna, to ustaliliśmy ze Starostami, że jeszcze we wrześniu uruchomimy przystanki dla autobusu linii 750 przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Pańskiej, a przed zimą zostaną wykonane prace naprawcze na drodze 2405W Dobrzyń – Małocice – Sowia Wola” – czytamy w informacji od wójta Kręźlewicza.

Red./EG

fot. archiwalne

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *