CZOSNÓW. ECO Piknik przyciągnął tłumy

2023-07-07 10:27:15

W pierwszą sobotę wakacji odbył się na terenie firmy Eco Harpoon w Cząstkowie Mazowieckim piknik rodzinny „Powitanie lata”. Pogoda dopisała, atmosfera również, wszyscy świetnie się bawili

Do tej pory nie mieliśmy zielonego pojęcia jak odseparować miedź z kabla np. od żelazka, i co z tym zrobić? Teraz jesteśmy mądrzejsi o dawkę wiedzy, którą przekazali nam pracownicy Eco Harpoon. Większość z nas już ma świadomość i nie wyrzuca np. zużytych baterii do kosza. Jednak mało kto wie co się potem z nimi dzieje. Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy pikniku, którzy zdecydowali się zwiedzić zakład. To była spora dawka wiedzy, o tym jak dbać o klimat i swoją okolicę, oraz co robią firmy recyklingowe, by wszystkim nam żyło się lepiej w czystym i bezpiecznym środowisku. – Właśnie tu jest stanowisko do segregacji baterii. Trafiają do nas tysiące ton elektronicznych odpadów. W naszej firmie, w warunkach bezpiecznych i przystosowanych dla pracowników utylizujemy baterie, by nigdy więcej nie zagrażały środowisku – powiedziała Patrycja Kołodziejska, z zarządu firmy, która oprowadzała nas po terenie zakładu.

Ekoedukacja na wesoło

Na pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Maluchy szalały na dmuchańcach, chętnych do malowania buziek nie brakowało, gry planszowe też miały swoich fanów. Strażacy z OSP Czosnów wyjaśniali każdemu w co wyposażony jest wóz bojowy, a ochotnicy z nowodworskiego WOPR tłumaczyli jak bezpiecznie zachować się nad wodą podczas wakacji. Zawodniczki i zawodnicy z Mazovia Ciechanów zorganizowali niezwykle emocjonujący turniej w podnoszeniu sztangi. Zwyciężył pan, który podniósł 140kg !
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cząstkowie Mazowieckim, prezentowały się kolorowo i karmiły smacznie. – Takiej grochówki to ja jeszcze w życiu nie jadłem. Jest wyjątkowa, i choć zjadłem całą miskę to i tak pójdę po ciasto od gospodyń – powiedział nam pan Tadeusz jeden z uczestników pikniku. Próbowaliśmy, była faktycznie pyszna, tak jak kiełbasa i kaszanka, która cieszyła się podobną popularnością.
Na zakończenie imprezy odbyła się loteria. Kilkadziesiąt elektronicznych nagród trafiło do szczęśliwców, którzy już teraz doskonale wiedzą jak postępować z elektroodpadami.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *