Czas na prezenty komunijne

2017-04-25 12:49:19

Maj zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim czas Pierwszych Komunii. Wprawdzie przyjecie sakramentu to przede wszystkim duchowe przeżycie dla dziecka i jego najbliższych, niemniej jednak w polskiej tradycji przyjęło się obdarowywanie dziecka z tej okazji różnymi upominkami. Jeśli jeszcze nie wybraliście prezentu komunijnego mamy dla Was kilka propozycji.

 

Gadżety elektroniczne

Obecnie na pierwszym miejscu na liście prezentów komunijnych znajduje się elektronika. Każde dziecko marzy o laptopie, tablecie czy smartfonie. Jak można się domyślić są to bardzo kosztowne marzenia, niemniej jednak warto zastanowić się nad ich spełnieniem. Coraz częściej na prezent dla dziecka zbierają się wspólnie członkowie rodziny. Zakupienie sprzętu elektronicznego, który w przyszłości pomoże np. w nauce, to z pewnością całkiem niezły pomysł.

Sprzęty sportowe

Dla tych, którzy uważają, że młodzi ludzie zbyt dużo czasu spędzają przed monitorem ciekawą propozycją może być zakup sprzętu sportowego. Dzieci uwielbiają jazdę na rowerze, rolkach czy deskorolce, dlatego podarowanie im takiego sprzętu to doskonały pomysł. Do takiego podarunku można dołączyć jeszcze kask oraz nałokietniki i nakolanniki. Takie wyposażenie będzie świetnym upominkiem komunijnym dla każdego malca.

Zegarki

Zegarki od dziesięcioleci znajdują się na liście prezentów komunijnych. Z biegiem czasu zmieniały się najmodniejsze modele, niemniej jednak każde dziecko idące do komunii musiało dostać zegarek. Również dziś prezent w postaci dobrego czasomierza to doskonały pomysł. Jednakże wybierając zegarek dla dziewięciolatka warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i cenę, ale również na jakość wybranego czasomierza. Wśród najczęściej kupowanych są zegarki Casio, które charakteryzują się dużą wodoszczelnością i odpornością na wstrząsy. Wysokiej jakości mechanizm kwarcowy bardzo rzadko się psuje, co też jest niebagatelną zaletą w przypadku młodych użytkowników.

Biżuteria

Na koniec warto wspomnieć również o biżuterii, która także świetnie sprawdzi się jako prezent komunijny. Zarówno dziewczynce jak i chłopcu można podarować złoty medalik lub krzyżyk oraz łańcuszek. Ponadto każda dziewczynka z pewnością ucieszy się otrzymując kolczyki.

Prezent komunijny nie musi być drogi, ale warto zastanowić się dobrze co kupić dziecku. Najlepiej jeśli upominek spełni jego marzenia i zachęci do rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Comments

comments

1 komentarz

  1. Natalia odpowiedz

    Za moich czasów to zegarek i pamiątka to był wymarzony prezent, a teraz tylko drony, konsole i inne gadżety. Ja standardowo daję parę stówek a do tego piękną pamiątkę Komunii Św. z allegro.pl/album-na-komunie-z-grawerem-pamiatka-i-komunii-sw-i6801368776.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *