Ciecierski na włościach

2018-06-28 9:19:39

Ostatnio pisze Pan często o głównym rządcy na folwarku zakroczymskim, celebrycie – panisku Ciecierskim, więc ja też dołożę kamyczek. Jak widać można o nim tomy ułożyć, bo codziennie myśl światłą wypuści ze swych ust nadobnych. Jak to się stało , że taki “selfie-man” zastraszył całe miasto i pół okolicy. Dlaczego znany obibok poucza innych jak pracować, kształtować wizerunek czy grać fair play, skoro sam nie ma o tym pojęcia.

W sobotę 19 maja w szkole odbyły się uroczystości z okazji zmiany nazwy i nadania nowego sztandaru. W zasadzie była to celebra dla burmistrza i rady gminy, gdyż reszta to był dodatek do kożucha. Pan burmistrz zaprosił sobie jakąś TV, z pewnością sobie oddaną, żeby go pięknie z profilu i en face cykała, gdy gospodarskim okiem mierzy swe włości i poddanych. Oburzające było, że prawo myślnych zaproszono, a reszta hołoty won. I było miło, gdyż sobie kadzili i przyklaskiwali wzajemnie. Oczywiście Ciecierski siedział jak zwykle zdegustowany, nie zainteresowany, z nieodłącznym smart fonem w spracowanej dłoni. W zasadzie nic więcej go nic frapowało oprócz pisania esemesów. Ot, kultura nam nastala!

Ten człowiek, o ironio, chce wyznaczać standardy mieszkańcom! Skandaliczne zachowanie. Oburzenie wywołał fakt, że nie zaproszono emerytowanych nauczycieli, a chociażby tych, którzy byli opoką szkoły i ją tworzyli. Olano też mieszkańców Zakroczyrnia i okolic, a przecież to ich dziadkowie w czasach okrutnej wojny zdali egzamin z człowieczeństwa i swoją heroiczną postawą uratowali tysiące ludzi. Przecież to głównie dla nich powinna odbyć się ta uroczystość. Pan burmistrz taki postępowy i medialny, i nagle nic umiał skorzystać z fejsa?

Ten fałszywy i obłudny człowiek robi wszystko, żeby pozostać przy władzy, bo to jego być albo nie być. Może by go tak w prezydenty wyprawić po dalszą kariery (zabrałby też swoją świtę przyboczną, którą obsadził na urzędach licznych). Wielu mieszkańców i podległych pracowników odetchnęło by z ulgą.

Przepraszam za złośliwość, ale jestem człowiekiem starej daty i do obecnej pana burmistrzowskiej współczesności nie mogę się przekonać, a w szczególności do braku kultury. Ciekawe, co obieca wyborcom. Z pewnością nie będą głosować na niego ludzie, którzy mieli z nim do czynienia kiedykolwiek.

Chcę jeszcze powiedzieć, że to jest rzeczywista prawda, iż w sklepach zakroczymskich nie ma Tygodnika Nowodworskiego – NIGDZIE. Czyżbyśmy wracali do czasów, gdy krążyła “bibuła” podziemna. l śmieszne i straszne!

Z poważaniem Gall Anonim – dobrze, że nie mieszkam w Zakroczymiu, bo to jakiś zamordyzm tam panuje i stosunki wasalskie.

Comments

comments

3 komentarze

 1. Bruner odpowiedz

  Ale w sumie o co chodzi? Była uroczystość i co konkretnie krytykuje Gall Anonim? TV i zdjęcia – tak się robi na ogół przy takich okazjach… To może Gall Anonim, jak miał jakąś uroczystość, to się nie fotografował…. Jak jest takiej starej daty , to może jeszcze aparatów nie było…

 2. szczery odpowiedz

  Szanowni Państwo,
  Z punktu widzenia mieszkańca Zakroczymia mogę jedynie powiedzieć, że obecny burmistrz nie posiada żadnej wiedzy i kompetencji, dotyczących zarządzania Gminą, a jego wypowiedzi są kierowane, w taki sposób by odbiorca nie mógł w żaden sposób nic mu zarzucić. Burmistrz, to aktor i celebryta lepszy niż aktorzy zawodowi. Burmistrz oraz zatrudniani przez niego pracownicy, w tym karana i wyrzucona dyscyplinarnie z innej gminy pani, która piastuje w Zakroczymiu wysokie stanowisko są siebie warci i razem “zamiatają problemy, by nie wyszły na światło dzienne”. Zarówno brak im wiedzy, poszanowania mieszkańców oraz powołania do misji społecznej. Większość przechwałek burmistrza, to oszustwa i imaginacja rzeczywistości. (wiele sukcesów, jaki sobie przypisuje są sukcesami poprzedniego Burmistrza) Kilkukrotnie bywałem na sesjach Rady Gminy, ale po żenująco niskim poziomie wypowiedzi burmistrza i oszukiwaniu ludzi (w wielu przypadkach słuchacze nie wiedzieli o czym włodarz mówi) oraz obłudnemu wskazywaniu radnym jak mają głosować (nawet osoba niezbyt bystra by to zobaczyła) postanowiłem, że to nie miejsce dla mnie. Niestety znam historię wyborów i wiem dla czego wygrał….. choć powszedni Burmistrz też “dziękował ” swoim wyborcom, ale odbywało się to w zupełnie inny sposób. Być może Balczerzak “uwziął” się na Burmistrza Zakroczymia, ale w zasadzie pisze tylko prawdę, a wyczuwalna niechęć to inna sprawa, która czytelnika nie interesuje.

 3. aCzek odpowiedz

  Szkoda, że redaktor Balcerzak zajmuje się po raz kolejny takimi bzdurnymi zarzutami wobec burmistrza, który choć nie bez wad, to jednak jest najlepszym burmistrzem jakie to miasto miało od bardzo dawna, a nie zwróci uwagi na prawdziwy problem Zakroczymia czyli cuchnące wysypisko. Wydaje mi się, że jest to temat znacznie bardziej warty uwagi dziennikarza biorąc pod uwagę co ostatnio dzieje się w całym kraju (działania mafii śmieciowej i pożary wysypisk). Mieszkańcy pamiętają jeszcze, że na terenie fortów składowano niebezpieczne odpady sprowadzane z Niemiec i nawet nie wiemy jak zostały one zabezpieczone i czy nie jest to bomba z opóźnionym zapłonem.
  I TO jest temat dla Dziennikarza, a nie “co tam jedna baba drugiej babie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *