Ceramika łazienkowa – miski WC wiszące czy stojące?

2017-05-08 1:19:39

Sedes jest niezbędnym elementem, wyposażenia łazienek. Najczęściej używany, lecz najrzadziej wymienny musi być solidnie wykonany i trwały na tyle aby posłużyć nam na lata. Bez względu na to czy urządzasz łazienkę od zera, czy wykonujesz generalny remont, staniesz przed wyborem ceramiki sanitarnej. Zanim jednak przystąpisz do zakupu, należy dowiedzieć się jakie wyjście posiada muszla i czy możemy pozwolić sobie na tą wymarzoną.

Miska wisząca – nowoczesne rozwiązanie

Przez ostatnie lata można było zauważyć, że sedes przestał być wyłącznie funkcjonalny, a stał się ozdobą łazienek. Podwieszane WC cieszy się powodzeniem w designerskich wnętrzach, które szczególnie cenią sobie każdą dodatkową przestrzeń oraz minimalizm. Przy wykorzystaniu stelaża podtynkowego ukrywa się zbiornik spłukujący, dzięki czemu uzyskuję się dodatkowe miejsce. Brak kontaktu z podłogą pozwala na dokładne i łatwe czyszczenie, co przy modelach stojących jest znacznie utrudnione. Wbrew pozorom wybierając muszlę wiszącą oraz sprawdzonego producenta mamy gwarancję na produkt wytrzymały, który jest w stanie utrzymać do 400kg.

Zerknij na sklep http://strefalazienek.pl/ i sprawdź oferty.

Miska stojąca

Nadal najpopularniejszy wybór na rynku dostępnych modeli. Tradycyjne rozwiązanie, które daje poczucie stabilności, ze względu na oparcie podłogowe. Prosty montaż oraz brak potrzeby kupna stelaża, co za tym idzie- niższy koszt. Niestety dużo cięższy w utrzymaniu czystość na poziomie styku podłogi z muszlą, który przy niedokładnym oporządzaniu wygląda nieestetycznie. Mocowany na klej lub śruby, które przy dobrym zamaskowaniu stają się praktycznie niewidoczne. Zbiornik spłukujący dzieli się na trzy modele: górnopłuki-kojarzone ze starym budownictwem, dolnopłuki i kompakty. Te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród sedesów stojących ze względu na spłuczkę, która jest umiejscowiona bezpośrednio na misce sanitarnej. Toaleta stojąca jednak nie jest dobrym rozwiązaniem wybierając wyposażenie łazienki o małej powierzchni, ze względu na toporny wygląd.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *