Burmistrz nie zna herbu gminy!

2018-06-08 8:12:04

Kolejny raz burmistrz Zakroczymia udowadnia, że poważne błędy są dla niego kompletnie nie znaczącą błahostką. Tym razem chodzi o to, że Ciecierski nie zna herbu gminy, którą zarządza.
Czujność naszych Czytelników jest niebywała. Do naszej redakcji dotarła informacja, że na nowych tabliczkach z nazwami ulic, jest poważny błąd. Zamieszczony jest tam zły herb gminy Zakroczym. Zdaniem mieszkańców ulicy Warszawskiej, z którymi udało się na ten temat porozmawiać, Pan burmistrz nie liczy się ani z obowiązującym prawem, ani z lokalnym patriotyzmem.

– Jak można na nowych tabliczkach umieścić herb, który już dawno przestał obowiązywać? – dopytują mieszkańcy.

Również postanowiliśmy zapytać o to burmistrza Ciecierskiego równo miesiąc temu. Odpowiedzi nie uzyskaliśmy do tej pory, mimo tego, że w ubiegłym tygodniu Pan burmistrz otrzymał na swoją skrzynkę mailową przypominającą prośbę o wyjaśnienia tej kwestii.

Herb, który widnieje na nowych tabliczkach, przestał obowiązywać 30 grudnia 2009 roku. Wtedy bowiem, została podjęta uchwała Rady Gminy Zakroczym, która ustanowiła nowy herb. Według tej uchwały, herbem gminy Zakroczym jest Baranek Boży spoglądający wstecz, przytrzymujący prawą przednią nogą proporczyk srebrny z czerwonym krzyżem greckim na złotym drzewcu zwieńczony krzyżem. Herb umieszczony musi być na tarczy hiszpańskiej, a nie na średniowiecznej tarczy francuskiej, jak jest to na nowych tabliczkach z nazwami ulic. Ciecierski herb wybrał sobie sam. Zdaniem mieszkańców taki, jaki mu się bardziej podobał, łamiąc tym samym prawo. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawa zgłoszona została do Komisji Heraldycznej, która wydaje opinie o herbach i flagach.

Obowiązujący obecnie herb, został przyjęty przez Radę Gminy oraz pozytywnie zaopiniowany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz komisję heraldyczną w 2009 roku.

Co więcej, w 2010 roku została wydana specjalna książeczka, zatytułowana “HERB ZAKROCZYMIA”, którą opracował Kazimierz Szczerbatko. Jak widać, burmistrz nawet nie wie, o jej istnieniu.

Mieszkańcy otwierają oczy i widzą, że błędem było wybranie takiego człowieka na burmistrza.

AB

Comments

comments

1 komentarz

  1. Zakroczymiak odpowiedz

    I ludzie wiedzą takie rzeczy ze to tarcza francuska A nie hiszpańska.O Boże ludzie no tragedia,wychodzcie na ulice. Hahahahahahahhaahahhahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *