Facebook




Brawo Panie Maćku!

2017-10-18 12:28:16

Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał Maciejowi Kostrzeskiemu wyróżnienie i dyplom uznania za wieloletnie społeczne działania, mające na celu propagowanie historii miasta Zakroczym i pierścieni fortyfikacji modlińskich

Pan Maciej jest członkiem PTTK, Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek, Klubu Przewodników Terenowych “BASTION”, Grupy Rekonstrukcji Historycznych “KAMPINOS”, Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Stworzył na terenie gminy Zakroczym Garnizon Wydzielony Wojska Polskiego “Nowowilejka”. Historia i martyrologia jest jego prawdziwą pasją. Dzięki jego działalności, lokalne miejsca pamięci są stale odwiedzane przez mieszkańców, dzieci i młodzież szkolną, przyjezdnych gości oraz kombatantów. Historia miejsc i zwykłych ludzi ożywa, wciąga i wzrusza. Zaraża on kolejne osoby swoją pasją i wciąga wszystkich chętnych do angażowania się w społeczne przedsięwzięcia.

Wyróżnienia dla osób zasłużonych dla rozwoju turystyki na Mazowszu, zostały wręczone 26 września 2017 r. w Światowy Dzień Turystyki, podczas gali XI Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego. Tematem przewodnim tegorocznego sejmiku była idea “Slow Tourism”, nawiązująca do popularnego obecnie trendu Slow.

Gratulujemy panu Maciejowi otrzymanego wyróżnienia i życzymy niesłabnącego zapału do działania na rzecz zachowania miejsc pamięci i propagowania ich historii wśród kolejnych pokoleń.

zakroczym.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *