Białko po treningu – jakie wybrać?

2017-05-03 4:08:03

Wielu z nas każdego dnia intensywnie trenuje, stawia przed sobą bardzo wyraziste cele, chce pochwalić się większą masą mięśniową, wyrzeźbionym ciałem, smukłą sylwetką ciała. Aktywność fizyczna na pewno jest w tym miejscu jednym z istotniejszych elementów, o który należy zadbać, aczkolwiek z pewnością nie możemy wszystkiego oprzeć tylko i wyłącznie na treningu.

 

Zastosowanie odżywek sportowych

Niezwykle ważna w naszym codziennym życiu jest adekwatnie dobrana dieta, a także stosowanie odżywek sportowych. Wśród nich warto wskazać na odżywki białkowe, które zapewniają nam możliwość proporcjonalnego spalania tłuszczu czy też wzrostu tkanki mięśniowej. Powstaje, jednakże pytanie o to, po jakiego rodzaju białko warto sięgnąć i kiedy je stosować?
Oczywiście możliwości mamy bardzo wiele, jednakże najlepiej jest zastosować odżywkę, którą jest białko po treningu. Warto jednak pamiętać, że to od rodzaju uprawianego przez nas sportu, wysiłku jaki wkładamy zależy to w jakich ilościach powinniśmy w codziennej diecie przyjmować białko. Białko serwatkowe, które obecnie jest jednym z tych najbardziej rozpoznawalnych rodzajów odżywek białkowych, a zarazem również możemy mówić o jednym z najbardziej skutecznych wspomagań w naszych staraniach o wyższy poziom masy mięśniowej czy też o spalenie, o skuteczne spalenie określonej ilości tkanki tłuszczowej. Warto więc po nie sięgnąć, zarówno jeśli jesteśmy amatorami jak i zawodowcami w sporcie.

Odżywka białkowa po treningu

Czy każda odżywka białkowa będzie dobra po treningu? Na pewno nie i to powinno nam przyświecać, gdy dokonujemy jej wyboru. Wspomniane białko serwatkowe jest idealną formą odżywki, gdyż bardzo dobrze wpływa ono zarówno na aspekt budowania włókien mięśniowych, niezbędnych aminokwasów, a poza tym również bardzo korzystnie wpływa na aspekt regeneracyjny, a jest to jeden z tych najistotniejszych, o których wielu z nas przecież zapomina.

Warto zatem zabrać owo białko na siłownię i po skończonych ćwiczeniach zażyć jego porcję, która przede wszystkim zahamuje zjawisko katabolizmu mięśni, a więc zjawisko rozpadu tkanki mięśni, które towarzyszy każdemu po każdym treningu, a które na pewno nie może być odbierane jako pozytywne w żadnym przypadku. Zasadniczo białko do ćwiczeń nie będzie nam potrzebne, ale po ich zakończeniu bardzo nam się ono może przydać.

Możemy powiedzieć, że dzięki temu w bardzo dużym stopniu jesteśmy w stanie zahamować pewne negatywne zjawiska, szybciej zregenerować organizm, a tym samym łatwiej osiągnąć to co sobie wcześniej założyliśmy. Jeśli mamy pewne założenia treningowe, jeśli chcemy osiągnąć coś wartościowego, to jak najbardziej powinniśmy uwzględnić dobre odżywki białkowe w naszej codziennej diecie, powinniśmy je stosować po treningu, ale musimy pamiętać o tym, że jest to tylko i wyłącznie pewne uzupełnienie, że nie jest to nic podstawowego i że w głównej mierze powinniśmy skupić się na naszym treningu oraz na właściwym skomponowaniu naszej codziennej diety. To zapewni nam osiągnięcie pełnego sukcesu.

Comments

comments

4 komentarze

 1. Dominik Domino odpowiedz

  Jak dla mnie to zastosowanie largomass przerosło moje oczekiwania. W sumie to owszem spodziewąłem się poprawy w budowie sylwetki, ale nie aż tak silnej. I aby było jasne, nie zmieniałem w tym czasie nic z plany treningowego. patrząc na wyniki, zgadzam się z opinią Wojtka, ze to jeden z lepszych, ja bym nawet dodał najlepszych środków wspomagających budowę masy mieśniowej

 2. Wojtek K odpowiedz

  Moim zdaniem jednym z lepszych sposobów jest po prostu odpowiednia suplementacja, ja zdecydowałem się na zastosowanie Largomass i jestem bardzo zadowolony z efektu. Moim zdaniem, bez tego środka nie osiągnąłbym obecnych wyników, jeżeli chodzi o budowę masy mięśniowej

  1. Roman odpowiedz

   A jak długo stosowałeś ten Largomass do uzyskania odpowiedniego efektu? Pisze bo sam zastanawiam się nad zakupem i są różne opcje pakietowe. Nie wiem jaki jest najbardziej odpowiedni zestaw

   1. Robert Wyrko odpowiedz

    Ja zdecydowałem się na Largomass i jestem jak najbardziej zadowolony z efektu. A co do czasu stosowania, to w moim przypadku wystarczyły 3 miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *