Będzie remiza!

2015-10-15 1:13:29

Wójt gminy podpisał umowę na nadbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomiechówku przy ul. Kilińskiego. Koszt realizacji stanu surowego budynku wraz z elewacją oraz nowym systemem alarmowym opiewa na 321 663,45 zł

Prace związane z nadbudową budynku OSP realizowane są obecnie jednocześnie z nadbudową biblioteki ze względu na konieczność wykonania wspólnej elewacji budynków. W nadbudowanej części powstanie oczekiwana od wielu lat remiza strażacka.

Projekt nadbudowy budynku ochotniczej straży pożarnej przewiduje budowę dodatkowej kondygnacji nad istniejącymi garażami, w której znajdzie się duża sala remizy strażackiej wraz z zapleczem socjalnym, klatką schodową oraz toaletami. W dolnej kondygnacji pozostaną dwa garaże dla samochodów gaśniczych oraz powstanie pomieszczenie gospodarcze i cześć przebudowana pod klatkę schodową.

Realizacja zadania w tym roku zakończy się stanem surowym zamkniętym. Natomiast z chwilą zabezpieczenia środków finansowych na kolejny etap inwestycji, budynek zostanie wyposażony i oddany do użytkowania.

Władze samorządowe podjęły również decyzję o zakupie nowoczesnej syreny elektronicznej, która jest przystosowana do współpracy z Zintegrowanym Systemem Alarmowania, który na wyposażeniu strażnicy posiadają pomiechowscy strażacy. Nowo zamontowana syrena jest nowoczesnym urządzeniem służącym do alarmowania i ostrzegania ludności w sytuacjach zagrożeń, może być wykorzystywana również jako element systemu ewakuacji ludności.

Tekst i fot. pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *