Będzie Gminny Ośrodek Kultury

2015-11-17 4:25:15

Burmistrz Zakroczymia często podkreśla, że liczy się dla niego rozwój młodego pokolenia. Najpierw świetlica w Janowie, a teraz? Ambicją Artura Ciecierskiego jest powołanie GOK-u

Burmistrz Zakroczymia przy każdej okazji podkreśla, jak bardzo dumny jest z tego, że dzieci i młodzież mają dzięki jego działaniom miejsce do własnego rozwoju osobistego. Włodarzowi zależy na tym, by w Zakroczymiu chociaż raz w miesiącu odbyło się wydarzenie kulturalne.

Artur Ciecierski nieraz podkreślał, że młode pokolenie to dla niego priorytet. Stara się zapewnić rozrywkę młodym mieszkańcom, by – jak to określił – “nie skończyli oni stojąc z piwem w ręku przy rondzie w centrum miasta”.

Niedawno w Janowie otwarto świetlicę wiejską, która nie świeci pustkami. Każdego dnia przebywa w niej wielu najmłodszych mieszkańców Zakroczymia, którym udzielana jest pomoc w odrabianiu prac domowych, mogą skorzystać z komputera i zintegrować się z rówieśnikami.

Burmistrz ma kolejną ambicję. Najprawdopodobniej od 1 stycznia 2016 r. – najpóźniej 1 lutego, w remizie OSP w Zakroczymiu powstanie Gminny Ośrodek Kultury, w którym młodzież będzie mogła rozwijać swoje zdolności wokalne i sportowe.

– Zabezpieczyliśmy na ten cel 128 000 zł. Musimy powołać dyrektora, zatrudnić instruktorów i ruszamy. Chciałbym, żeby raz w miesiącu w Zakroczymiu odbywało się wydarzenie kulturalne, które będzie dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym – mówi burmistrz Artur Ciecierski.

Radni i mieszkańcy gminy cieszą się z takiego podejścia burmistrza.

– Zakroczym w końcu będzie tętnił życiem kulturalnym! – mówią.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *