Aparat do jonoforezy – skuteczna pomoc w leczeniu hiperhydrozy

2018-02-16 12:19:38

Hiperhydroza, czyli nadmierna potliwość to bardzo rzadka choroba, która dotyka około 1 procent społeczeństwa. Na szczęście można ją leczyć i to bez konieczności poddania się operacji Wystarczy aparat do jonoforezy.

Mokry problem

Każdy człowiek się poci. To naturalna reakcja organizmu, aby utrzymać odpowiednią temperaturę naszego ciała. Jednak pot pełni również funkcję oczyszczającą – wraz z nim wydalane są szkodliwe substancje (m.in. amoniak i kwas moczowy).

Jego produkcja uzależniona jest przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Gdy na dworze jest zimno, nie ma powodu, by organizm dodatkowo schładzał naszą skórę. Co innego latem – przy 20-30 stopniach Celsjusza w cieniu nasze ciało wydziela nawet kilka litrów potu w ciągu dnia.

A teraz wyobraźcie sobie, że wasz organizm każdego dnia zachowuje się, jakbyście dopiero co przebiegli maraton w pełnym, lipcowym słońcu? Właśnie taki problem mają osoby cierpiące na hiperhudrozę, czyli nadpotliwość. Spowodowana jest ona przez różne czynniki. Może wystąpić u osób otyłych, chorych na cukrzycę, mających problemy z tarczycą lub nosicieli wirusa HIV. Dotyka około 1 procenta populacji.

Jak leczyć hiperhudrozę?

Na szczęście można walczyć z tą chorobą i nie jest to walka przegrana. Jednak najpierw należy koniecznie udać się do lekarza, który potwierdzi, że chorujemy na hiperhydrozę. Dobierze on również odpowiedni i indywidualny sposób leczenia.

Jednym z nich jest terapia jonoforezą. Polega ona na moczeniu nadpotliwych części ciała w pojemnikach z wodą oraz przebiegającym przez nią prądem elektrycznym. Nie jest to bolesny zabieg, więc nie należy się go obawiać. Niestety nie w każdym mieście znajduje się specjalista, który może go wykonać. Dodatkowo ceny w różnych miastach są różne – od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy, że do osiągnięcia zadowalającego efektu zabieg należy kilkakrotnie powtarzać (najczęściej jest to 10 cyklów), a efekt utrzymuje się tylko przez kilka miesięcy.

Aparat do jonoforezy – metoda tańszego lecznicza

Nie jesteśmy jednak skazani na wizyty u lekarza. Istnieje alternatywny sposób leczenia. Jest nim własny aparat do jonoforezy. Jednorazowy wydatek nie jest może najniższy, jednak w dłuższej perspektywie zdecydowanie się opłaca. Jeżeli za jeden zabieg zapłacimy 30 złotych, a tych zabiegów potrzeba aż 10, szybko zdamy sobie sprawę, że leczenie w domu jest zdecydowanie tańsze. Zwłaszcza, że za kilka miesięcy ponownie trzeba będzie udać się na zabieg jonoforezy. A tak – posiadając prywatny aparat do jonoforezy, zaoszczędzimy czas i pieniądze.

 

Comments

comments

4 komentarze

  1. paweł odpowiedz

    też szukałem czy ktos sprzedaje lub wypożycza aparat do jonoforezy, ale z drugiej strony, nie ma gwarancji że sie bedize dzialac bezproblemowo, bez certyfikatu a na same slowo konstruktora nie mozna ufac. Koncowo kupilem juz takie markowe, no kosztowalo wiecej niz bym sie spodziewal ,ale co jak co pomaga na pocenie i nie musze sie bac o zdrowie. Akurat mam ten sam co kolega ponizej pisal.

  2. Wojtek odpowiedz

    Własny aparat do jonoforezy nie zawsze będzie skuteczny, jak ktoś się nie zna to lepiej niech nie kombinuje. Ja polecam zakupic urządzenie do jonoforezy które jest certyfikowane. Tzw. home-made zle zadziala i sami do siebie bedziemy miec pretensje o jego wadliwe dzialanie. Ja pokonałem nadpotliwość Electro Antiperspirantem, dla mnie jest numerem 1 i nic go nie zastępuje.

  3. artek odpowiedz

    gdzie jest mój komentarz odnośnie jonoforezy mam zgrany dowód

  4. artek odpowiedz

    Taki zabieg można zrobić sobie samemu w domu: potrzeba dwie blachy aluminiowe (takie jak do ciast), które przewodzą prąd + 2 baterie 9V i trzy kabelki zakończone żabkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *