Angielski w Gdańsku – jak uczyć się w domu, by widzieć efekty?

2020-01-28 1:37:40

W Gdańsku podobnie jak w innych miastach turystycznych język angielski może być przydatny każdego dnia. Dlatego nauka języka angielskiego wydaje się więc czymś koniecznym i praktycznie obowiązkowym. Zwroty anglojęzyczne przydadzą nam się nie tylko w pracy, ale także podczas wypoczynku i codziennych spotkań. Szczególnie w okresie wakacyjnym możemy natrafić na turystów z wielu europejskich krajów, którzy przyjeżdżają na wydarzenia kulturalne organizowane w Trójmieście. Dlatego, aby nie doszło do wstydliwych dla nas sytuacji, podsuwamy kilka ciekawych pomysłów na naukę angielskiego w domu, która pozwoli nam zauważyć szybkie jej efekty.

 

Nauka języka angielskiego online?

 

Kurs języka angielskiego może być jednym z najlepszych sposobów na szybkie powtórzenie słownictwa, naukę gramatyki i przełamanie bariery w mówieniu. To też dobre rozwiązanie dla osób, które zaczynają naukę, bowiem w ten sposób łatwo nauczyć się podstaw. Hasło: „Jaka szkoła angielskiego Gdańsk?” jest częstym zapytaniem wpisywanym do wyszukiwarek wśród rozpoczynających naukę. Właśnie dlatego warto wybrać sprawdzoną szkołę i metodę nauczania. Dobrym sposobem na naukę w domu jest kurs języka angielskiego online prowadzony przez Tutlo. (link: pl.tutlo.com/szkola-angielskiego-gdansk/).

 

Dlaczego warto zastanowić się właśnie nad tym wyborem? Po pierwsze możemy uczyć się z domu praktycznie o każdej porze dnia. Po drugie zajęcia prowadzone są w blokach trwających dwadzieścia minut każdy. Dzięki temu szybko powtórzymy wybrany przez nas materiał. Kolejna sprawa to możliwość nauki z native speakerami, dzięki którym poznamy akcenty, potoczne słownictwo itp. Jednocześnie Tutlo pozwala na wybór tematów lekcji (na przykład daje możliwość przeprowadzenia zajęć dla dzieci lub szkolenia z języka biznesowego), co znacznie rozszerza możliwości tej uczelni online. Jeśli więc chcemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kadry, a jednocześnie uczyć się bezpośrednio z domu, kawiarni, pracy czy nawet podczas wypoczynku, to Tutlo jest idealnym wyborem.

 

Jeśli nie angielski przez internet, to co?

 

Inne sposoby na naukę języka angielskiego w domu? Załóżmy, że nie możemy w danej chwili pozwolić siebie na płatne lekcje. Co w takim razie nam pozostaje? Okazuje się, że rozwiązań jest bardzo wiele. Zacznijmy od tych najprostszych, czyli od filmów i seriali, które możemy obejrzeć w wersji oryginalnej, najlepiej bez polskiego lektora, ale za to z napisami – jeszcze lepiej, jeśli do dyspozycji mamy jedynie napisy angielskie. Dlaczego? Ponieważ wtedy mamy możliwość łączenia słowa mówionego z pisanym, możemy podpatrzeć, jak wygląda budowa zdań, a jednocześnie jesteśmy zatopieni w słownictwie.

 

Drugie rozwiązanie to czytanie książek i czasopism w oryginale. Coraz częściej możemy pożyczyć anglojęzyczne pozycje z bibliotek, warto jednak zainteresować się e‑bookami, które możemy ściągnąć zupełnie legalnie. Gdzie? Ze strony Project Gutenberg (http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page). Znajdziemy tam ponad sześćdziesiąt tysięcy pozycji, które należą do klasyki literatury. Są wśród nich między innymi książki Edgara Allana Poe, Jane Austen, Charlesa Dickensa i wielu innych. Każdą powieść możemy przeczytać bezpośrednio online, ale też pobrać na Kindle’a lub inny czytnik, który otwiera formaty EPUB. To naprawdę wyjątkowy sposób na naukę słownictwa, bowiem wiele klasycznych powieści „najlepiej smakuje” w oryginale.

 

Kiedy zobaczymy oczekiwane efekty?

W przypadku lekcji prowadzonych przez lektorów pierwsze efekty widać już po kilku godzinach wspólnej nauki. Jeśli chodzi o samodzielną naukę, to wszystko zależy od naszej wytrwałości oraz czasu poświęconego na pochłanianie wiedzy. Jeśli jednak jesteśmy systematyczni, to postępy zauważymy dość szybko. Powodzenia.

undefined

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *