Akcesoria kuchenne – niezbędnik w każdej kuchni

2018-02-19 2:30:55

Czego nie może zabraknąć w każdej kuchni? Oczywiście, że mebli. Jednak trzeba je jeszcze czymś wypełnić. Puste szafki i szuflady potrzebują wyposażenia. Jakie akcesoria kuchenne są niezbędne?

Akcesoria kuchenne sercem kuchni

Jeżeli meble są duszą kuchni, tak wszelkiego rodzaju funkcjonalne akcesoria możemy nazwać jej sercem. Każdy kucharz potrzebuje odpowiedniego sprzętu, by móc pokazać pełnię swoich zdolności. Co więc potrzebujemy, by móc spokojnie gotować? Jakie akcesoria kuchenne są niezbędne do przyrządzania potraw kuchni świata?

Patelnia

Żaden szef kuchni nie istnieje bez patelni. A najlepiej kilku w różnych rozmiarach. Wybór jest całkiem duży, ponieważ na rynku możemy dostać patelnie ceramiczne, stalowe, teflonowe, indykcyjne, a nawet kamienne. Są między nimi istotne różnice – chociażby w cenie. Jednak to nie patelnia określa kucharza a jego zdolności. Mimo wszystko lepiej zaopatrzyć się w patelnię porządnej jakości. Solidnie wykonana, z trwałych materiałów z pewnością posłuży dłużej.

Patelnie, to najważniejsze akcesoria kuchenne, dlatego równie istotne jest, by kupić je w kilku rozmiarach. Do naleśników najlepsza będzie mała i płaska. Z kolei klasyczne schabowe najlepiej smażyć na patelni średniej wielkości. A jeżeli lubimy kuchnię azjatycką, dobrym wyborem jest zakup głębokiej patelni typu wok. Dzięki przykrywce dania są zarówno smażone, jak i duszone, co świetnie wpływa na jej walory smakowe.

Zestaw noży

Jednak zanim zaczniemy smażyć musimy pokroić wszystkie składniki. Do tego potrzebny jest zestaw noży. Każdy produkt cechuje się innymi właściwościami (szczypior jest miękki, kurczak galaretowaty, a papryka twarda), dlatego potrzebujemy innych rodzajów noży. Wyróżnić możemy wiele ich rodzajów, zaś do najpowszechniejszych należą: krótki nóż do obierania, nóż do pomidorów i kiełbasy, nóż do mięsa z szerokim ostrzem i nóż do chleba.

Możemy kupować każdy nóż z osobna, bądź pokusić się o zestaw kilku ostrzy. Im lepsze wykonanie noża, tym wyższa cena, jednak najczęściej idzie ona w parze z jakością wykonania. Dodatkowo wiele firm oferuje stylowe bloki bądź składane torby, w których można je przechowywać.

To oczywiście nie wszystkie akcesoria kuchenne. Ba, to dopiero początek listy. W kuchni powinno znaleźć się o wiele więcej rzeczy. Te wymienione w tekście to jednak absolutne minimum. Nie da się przyrządzić posiłku bez noży i patelni. Te i inne akcesoria kuchenne znajdziesz w sklepie internetowym. Kuchnia polska jest nastawiona przede wszystkim na smażenie, co czyni patelnie tak istotnymi pomocnikami.

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. piotrus odpowiedz

    A ja polecę Lamix meble od Ciężkowski Robert (600 852 624)! Od nich meble to perfekcyjne wykonanie, indywidualne i na najwyższym poziomie podejście do klienta no i ceny są bardzo dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *