Adwokat rozwodowy Gdańsk | Sprawy rozwodowe

2023-02-01 10:38:23

Adwokat rozwodowy Gdańsk to rozwiązanie dla wszystkich, którzy mierzą się z wyzwaniem, jakim jest rozwód. Każda para, która decyduje się na rozstanie i rozwód chce osiągnąć to jak najszybciej. Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie należy to do przyjemnych momentów w życiu. 

Nasi adwokaci podchodzą do każdej sprawy indywidualnie, ale także ze spokojem i szacunkiem do obydwu stron. To bardzo ważne w tak delikatnych i trudnych sprawach, jak sprawy rozwodowe. Wówczas należy działać z wyczuciem, precyzją i powagą. 

Wieloletnie doświadczenie w tej tematyce sprawia, że takie sprawy mogą zostać zakończone naprawdę szybko. Relacje między adwokatem a Klientami w tych sprawach opierają się przede wszystkim o zaufanie, które jest niezwykle istotne, dlatego nasi Klienci mają gwarancję dyskrecji, rzetelności i najwyższej kompetencji.

Decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego zawsze jest bardzo trudna, niezależnie od stażu związku. Zanim złożysz wniosek rozwodowy warto dokładnie przemyśleć, czy na pewno tego chcesz i czy nie ma już żadnej drogi naprawy relacji. Czasem potrzeba do tego bezstronnego doradcy i na to mogą liczyć nasi Klienci. 

Adwokat z zaangażowaniem i spokojem wysłucha obu stron i może doradzić inne, alternatywne rozwiązanie niż rozwód. Najważniejsze jest dobro, szczęście i spokój dwojga ludzi. Jeśli jednak podjęta zostanie decyzja o złożeniu wniosku rozwodowego, niezwłocznie zaczniemy przygotowanie do sprawy rozwodowej. Pierwszym krokiem, po odpowiednim przygotowaniu pozwu jest złożenie go w sądzie okręgowym właściwym dla sprawy. Przed przystąpieniem do tych kroków warto wcześniej przygotować stosowne dokumenty, a są to między innymi: 

 • pozew rozwodowy, 
 • skrócony odpis aktu małżeństwa, 
 • skrócony odpis aktu urodzenia małoletnich dzieci (jeśli są), 
 • informacje o dochodach, 
 • zaświadczenie o dochodach, 
 • dokumenty poświadczające wysokość utrzymania.

Sprawy rozwodowe Gdańsk

Rozwód to krok do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Jedną z pierwszych rzeczy, które robimy w takiej sytuacji to spotkanie z adwokatem rozwodowym, na które warto się wcześniej przygotować. Przygotowanie stoi po stronie obydwu małżonków – każde z nich powinno wiedzieć, co jest dla niego najważniejsze i co chce osiągnąć. Przede wszystkim warto też wiedzieć, co chcemy usłyszeć od adwokata, jakich kwestii jeszcze nie wiemy, a są dla nas ważne. Najczęściej zadawane pytania adwokatom rozwodowym to: 

 • Jak napisać pozew rozwodowy? 
 • Co jest lepsze – rozwód bez orzekania o winie, czy rozwód z orzeczeniem o winie?
 • Jak wygląda kwestia opieki nad dziećmi po rozwodzie?
 • Jak można starać się o alimenty dla dzieci lub dla siebie?
 • Jak wygląda podział majątku wspólnego po rozwodzie?
 • Czy można cofnąć pozew o rozwód?
 • Ile trwa postępowanie rozwodowe?
 • Czy można być zwolnionym z kosztów sądowych? 

Sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej i podziału majątku wspólnego małżonków

Istnieje wiele różnych sposobów zakończenia sprawy rozwodowej. Sąd może orzec, na przykład, że wina leży po stronie jednego lub obojgu małżonków, lub, że rozwiązuje małżeństwo bez orzeczenia o winie. 

Fachowa pomoc specjalisty, a więc adwokata jest niezwykle ważna w sprawach rozwodowych. Sprawy te są emocjonalne, trudne i często bardzo bolesne. W związku z tym wiele osób nie myśli do końca racjonalnie, jest im ciężko i zapominają o odpowiednich dokumentach. Formalności są niestety nieodzownym elementem spraw rozwodowych, o które zadba właśnie adwokat rozwodowy Gdańsk. 

Załatwi on dla Ciebie wszystkie formalności w sądzie, przygotuje pisma procesowe w sprawie i dopilnuje całego przebiegu sprawy. To ułatwia Klientom życie w nowej sytuacji, która zawsze jest bardzo trudna i bolesna. Jeszcze przed złożeniem sprawy o rozwód adwokat dokładnie wytłumaczy jakie są możliwe zakończenia w sprawie, co można osiągnąć w danym przypadku i wiele innych. Dzięki temu ograniczony jest stres i niepewność, co wpływa na samopoczucie Klienta. 

Zajmujemy się także sprawami z zakresu prawa rodzinnego, którego często dotyczą orzeczenia rozwodu dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej. To trudna kwestia, podobnie jak obowiązek alimentacyjny spoczywający na jednym z rodziców. Staramy się zawsze znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby dzieci nie były pokrzywdzone, gdyż trwały rozkład pożycia małżeńskiego rodziców jest dla nich wystarczająco trudny.

Każdy Klient decydujący się na pomoc adwokata w kwestii rozwodowej zyskuje naprawdę wiele korzyści. Adwokat zapewnia skuteczne szybkie i zakończenie sprawy dzięki wiedzy i doświadczeniu. W naszej kancelarii współpracują ze sobą specjaliści z zakresu rozwodów i wielu innych dziedzin prawa. Udzielamy zarówno porad prawnych, jak i przeprowadzamy kompleksowo przez cały proces sądowy, który należy do trudnych i emocjonalnych. Rozwód może być szybki i naprawdę sprawny dzięki odpowiedniej współpracy. 

Kancelaria Rozwodowa – Adwokat Klisz i Wspólnicy – Rozwód Gdańsk i Podział Majątku

ul. Kartuska 31C/1

80-138 Gdańsk

Numer telefonu: 71 740 50 00

Adres e-mail: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *