7 metrów od króla

2015-10-20 3:35:38

Takiej wizyty w Nowym Dworze jeszcze nie było. W inauguracji nowego, w pełni zautomatyzowanego, magazynu mroźni wysokiego składowania firmy La Lorraine uczestniczył sam król Belgów – Filip I

La Lorraine Bakery Group to belgijska spółka rodzinna, która od ponad 75 lat zajmuje się przetwórstwem zbóż oraz produkcją piekarniczą. 15 lat temu firma rozpoczęła długoterminową strategię ekspansji na kraje Europy Wschodniej, między innymi także w Polsce.

W 2005 roku nabyła polską firmę piekarniczą w Nowym Dworze Mazowieckim, a w minioną środę otworzyła supernowoczesną, wysoką na 41 metrów konstrukcję, która może pomieścić nawet 16 tys. palet z mrożonkami. To część ambitnego programu inwestycyjnego o wartości 50 mln euro, który pozwoli La Lorraine Polska podwoić swoje moce produkcyjne.

– Takie chwile cieszą nie tylko władze miasta, ale i samych mieszkańców. Powstanie magazynu to nowe miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób – mówił Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego podczas oficjalnego otwarcia magazynu. Dodał, że dzielnica przemysłowa miasta, dzięki takim firmom jak La Lorraine, rozwija się bardzo dynamicznie.

W inauguracji nowego, w pełni zautomatyzowanego magazynu mroźni wysokiego składowania uczestniczył Filip I król Belgów. O bezpieczeństwo monarchy dbali funkcjonariusze BOR, którzy pilnowali, aby fotoreporterzy nie zbliżali się do króla na mniej niż… 7,5 metra.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *