ZAKROCZYM: Zebrali 15 tysięcy zł!

2019-01-17 1:05:57

W ostatnią niedzielę, na ulice gminy Zakroczym wyszło 51 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden z nich był szczególny. Mimo, iż przechadzał się na czterech nogach, też dziarsko dzierżył puszkę z charakterystycznym serduszkiem. Pozostali, to chodzący już na dwóch nogach, doskonale bawiący się uczniowie miejscowych szkół. Wspólnie uzbierali ponad piętnaście tys. zł.

Zakroczymski sztab WOŚP, noszący ogólnokrajowy numer 5189 działał już od wielu dni pod kierunkiem niezmordowanej Karoliny Żukowskiej z zakroczymskiego Urzędu Miejskiego. Wśród grona jej współpracowników można było znaleźć także i inne osoby znane z miejskiego ratusza. Warto podkreślić, na co zwraca również uwagę burmistrz Artur Ciecierski, że niedzielny 27. Finał WOŚP nie pochłonął z budżetu gminnego nawet 1 złotówki. Wszyscy pracowali społecznie. W niedzielną akcję w sposób widoczny włączyli się także strażacy ochotnicy w kilku jednostek. Ich głównym zadaniem było czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy zbierających datki. W godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się 27. Finał akcji. Na sali duże emocje wzbudziła wieść o pobiciu kolejnego rekordu w zbieranych rokrocznie kwotach. Poinformowano także o przekazaniu na cel fundacji J. Owsiaka złotego pierścionka z brylantami. Jedna z kobiet wspierających akcję prosiła, aby poinformować, iż fant przekazany przez nią na aukcję pochodzi od matki, której dziecko było leczone sprzętem pochodzącym z podobnych zbiórek w latach ubiegłych. Wydarzeniu towarzyszyły liczne występy i pokazy, quizy oraz poczęstunek. Ponadto, gościem specjalnym był Kabaret z Konopi, a wieczór zakończyło “światełko do nieba”.

Redakcja

Comments

comments

1 komentarz

  1. Sprostowanie odpowiedz

    Droga redakcjo, bardzo proszę o sprostowanie. To ja podarowałem pierścionek ale nie informowalalam nikogo ze przekazuje go dlatego ze moje dziecko byli leczone sprzętem z poprzednich zbiórek. Podarowałem go z dobroci serca, dlatego że bardzo sobie cenie to co robi Jurek Owsiak i WOŚP. Nie zawsze musi być coś za coś. Z pozdrowieniami ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *