Facebook
ZAPROSZENIE. Jarmark Bożonarodzeniowy w Nasielsku

2021-11-18 11:45:58

Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski oraz Dyrektor Nasielskiego Ośrodka Kultury Marek Tyc serdecznie zapraszają na pierwszy w Nasielsku, świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy!

Otwarcie Jarmarku –  4.12.2021 r. (sobota)

O godzinie 16:00 przy skwerze im. Jana Pawła II w Nasielsku rozbłyśnie pierwsza gwiazdka! Uroczyście otworzymy pierwszy nasielski Jarmark Bożonarodzeniowy! Będzie to także okazja do podziękowania partnerom wydarzenia oraz wszystkim zaangażowanym osobom
i wystawcom, dzięki którym będziemy mogli tego dnia
świętować zbliżające się Boże Narodzenie i cieszyć się prawdziwie bajkową scenerią.

Konkursy, zabawy rodzinne – 4.12.2021 r. (sobota)

W magiczny klimat wprowadzą nas mieszkańcy Cieksyna – program artystyczny zapewni Sagitarius Projekt Agencja Artystyczno-Reklamowa na czele z Panią Kingą Szczypek. Już od godziny 16:15 możemy się spodziewać oprawy świątecznej w najlepszym wydaniu, gdyż jak mówi Pani Kinga: Pod nazwą „Sagitarius Projekt” kryje się wyobraźnia osób gotowych podjąć każde wyzwanie. Konkursom i zabawom rodzinnym, które poprowadzą Pan Szron i Królowa Śniegu nie będzie końca.

Spektakl teatralny – 4.12.2021 r. (sobota)

Atrakcją dla najmłodszych i nie tylko.. 😉 z pewnością będzie spektakl teatralny pod nazwą „Tajemnicze przypadki Św. Mikołaja”. Świat pędzi do przodu, każdy z nas biegnie, byle szybciej, byle zdążyć.. Ale przychodzi ten specjalny, świąteczny czas i warto się zatrzymać, żeby choć przez krótką chwilę znów być dzieckiem, by uśmiechnąć się do siebie i innych,
by przypomnieć
sobie, jak to jest cieszyć się z małych rzeczy.

Spektakl przepełniony jest humorem, piosenkami i ciepłem nadchodzących świąt. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

Spotkanie ze świętym Mikołajem – 4.12.2021 r. (sobota)

Prawdziwy Jarmark nie mógłby się odbyć bez Świętego Mikołaja, który prosto ze swej śnieżnej krainy przybędzie, by rozdać podarunki najgrzeczniejszym dzieciom . Od godziny 17:30 będzie możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem w specjalnie przygotowanej, magicznej Chatce Świętego Mikołaja. Pomagać Mikołajowi będą białe, ogromne anioły na szczudłach, które z pewnością dostrzegą z góry wszystkie maluchy czekające na prezenty.

Koncert Weroniki Wapniewskiej – 4.12.2021 r. (sobota)

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko podarunki i uczta dla oczu, ale także coś dobrego dla duszy. Podczas wydarzenia o godzinie 18:30 zaśpiewa dla nas Weronika Wapniewska – niezwykle utalentowana nasielszczanka z anielskim głosem, który z pewnością zachwyci każdego.

Kolędowanie z chórem „LIRA” – 4.12.2021 r. (sobota)

Nie może zabraknąć także kolęd! Miłośników kolędowania zapraszamy do wyśpiewania najpiękniejszych pieśni Bożonarodzeniowych z naszym nasielskim chórem „Lira”, który wykona specjalnie dla Państwa cudowne kolędy świętując przy okazji 95-lecie swojego istnienia.

Foodtrucki – 4.12.2021 r. (sobota)

Uczta dla duszy, uczta dla ciała.. a co z ucztą dla podniebienia? Wszystkich lubiących dobrze zjeść ucieszy pojawienie się na naszym Jarmarku Foodtrucków! Są to specjalnie przygotowane, ogromne wozy z jedzeniem, które jeżdżą po całym kraju. Będzie to więc strefa dla łakomczuchów, moc pyszności, okazja do posmakowania dań, których zawsze chcieliśmy spróbować oraz swoich ulubionych smakołyków! Zapraszamy na smakowitą biesiadę na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie blask światełek, przenikający się zapach grzańca
i wyśmienitych przysmaków rozgrzeją ten zimowy, chłodny dzień. Będzie można tu miło spędzić czas i spotkać się ze znajomymi. Foodtrucki pierwszy raz odwiedzą Nasielsk!

Dodatkowo Burmistrz Nasielska wraz ze swoimi pracownikami serwować będzie bezpłatną, zimową herbatę dla każdego.

Kraina Śniegu – 4.12.2021 r. (sobota)

Prawdziwą atrakcją i radością dla dzieci będzie Kraina Śniegu z uwielbianymi przez nasze pociechy Olafem, Elsą i reniferami, których zaprosi do nas Pani Monika Duchnowska
i pracownicy Niepublicznego Przedszkola Sakolandia w Nasielsku. 
To jedyna okazja, by zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi bohaterami!

Centrum sensoryczne – 4.12.2021 r. (sobota)

Jarmark Bożonarodzeniowy to atrakcje dla wszystkich dzieci bez wyjątku. Na terenie Jarmarku pojawi się namiot Pani Ewy Zakrzewskiej z „FIZJO MED” Rehabilitacja i Integracja Sensoryczna. Będzie to prawdziwe centrum sensoryczne z zabawami sensoplastycznymi i sensorycznymi związanymi z tematyką świąteczną, a także z malowaniem buziek, warsztatami rękodzielniczymi, balonami oraz loterią! Dzieci będą mogły własnoręcznie wykonać bombki, aniołki czy choinki.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 4.12.2021 r. (sobota)

Nie zabraknie także przemiłych Pań Śnieżynek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Filia w Nasielsku pod kierunkiem Pani Bogusławy Słomy. W tym namiocie dzieci będą miały możliwość przygotowania listu do Świętego Mikołaja, ozdabiania pierniczków, koszulek, bombek czy gniotek, które będzie można zabrać ze sobą do domu! Będziemy rozwijać kreatywność i zdolności manualne, wzmacniać więzi rodzinne. Także rodzice otrzymają wiele cennych wskazówek na temat włączania dzieci w atmosferę świąt i tego jak z nimi rozmawiać. Dużą atrakcją będzie łańcuch świąteczny, który stworzymy wszyscy razem dołączając kolejne kółeczka łańcucha z wypisanymi przez siebie życzeniami dla innych.

Karuzela świąteczna – 4.12.2021 r. (sobota)

Co uwielbiają wszystkie dzieci? Oczywiście karuzelę. Magiczna, piękna karuzela świąteczna niczym z bajek braci Grimm czekać będzie na najmłodszych i ich rodziców.

Stoiska wystawiennicze – 4.12.2021 r. (sobota)

Bogata oferta świąteczna w namiotach, stoiskach oraz domkach „jarmarkowych” będzie dostępna dla Państwa przez cały czas trwania Jarmarku (4 i 5 grudnia)! Producenci, rękodzielnicy świec zapachowych, obrazów, unikatowej ceramiki, ciasteczek, ozdób choinkowych, dekoracji świątecznych, wytworów z wosku, pluszaków i wielu, wielu innych! Każdy znajdzie coś pięknego lub dobrego dla siebie.

Zbiórka charytatywna – 4.12.2021 r. (sobota)

W święta działamy razem! Czas świąteczny skłania do integracji i czynienia dobra. Ta idea znajdzie swoje odzwierciedlenie również podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nasielsku. Potwierdzeniem, że w święta warto, a nawet trzeba pomagać, będzie zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Wydział Administracji i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Nasielsku, by wesprzeć chłopca z terenu naszej gminy w walce o powrót do zdrowia.

Zakończenie I dnia Jarmarku – 4.12.2021 r. (sobota)

Po wysłuchaniu ostatniej, odśpiewanej przez Chór „Lira” kolędy rozejdziemy się we wspaniałej, rodzinnej atmosferze do swych domów.

Wszystkich z Państwa, którzy nie zdołali przybyć tego dnia na skwer Jana Pawła II lub chcieliby dłużej cieszyć się nasielskim Jarmarkiem zapraszamy także 5 grudnia w niedzielę! Nadal będą mogli Państwo skorzystać z oferty wystawców, a także rozsmakować się
w potrawach serwowanych z Foodtrucków, które będą czekać na naszych mieszkańców aż do godziny 20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców! W ten wspaniały, cudowny, magiczny czas warto być razem! Świętujmy! Cieszmy się zbliżającym Bożym Narodzeniem! Świąteczne iluminacje, różnorodne smakołyki, oryginalne prezenty i magiczna atmosfera gwarantowana!

Zapraszamy na stronę internetową, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje: www.jarmark.nasielsk.pl

Wydział Administracji i Nadzoru UM Nasielsk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *