Facebook
180 dzików do odstrzału

2017-10-06 11:07:22

W związku ze zmianą przepisów dot. odławiania dzików w poniedziałek (2.10) w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Uczestniczyli w nim burmistrz Jacek Kowalski, przedstawiciele kół łowieckich, komendant Straży Miejskiej oraz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Spotkanie poświęcono głównie sprawie podjęcia wspólnych działań przez myśliwych w celu znacznego zmniejszenia populacji dzików na terenie naszego miasta. Chodzi o prowadzenie odstrzałów, odławianie i wywożenie zwierząt do lasów.

Zgodnie z planem, Koło “Wkra” powinno odstrzelić na swoim terenie 177 dzików (odstrzeliło dotychczas 68), natomiast Koło “Sęp” ma w planie blisko 150 odstrzałów (do tej pory – 78).

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców odstrzały na pewno nie będą prowadzone w pobliżu domów czy budynków – będą wykonywane w odległości powyżej 400 metrów od skupisk ludzkich.

Po raz kolejny apelujemy do naszych mieszkańców o niedokarmianie dzikiej zwierzyny i zachowanie szczególnej ostrożności – zwłaszcza przy wyprowadzaniu psów. Straż Miejska będzie z cała surowością egzekwowała wszelkie próby dokarmiania dzików, a w szczególnych przypadkach będzie kierować sprawy do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Tak jak dotychczas, obecność dzików można zgłaszać do Straży Miejskiej, która ma bezpośredni kontakt z myśliwymi z obu kół łowieckich i przekazuje im na bieżąco wszelkie informacje w tej sprawie.

nowydwormaz.pl

Comments

comments

1 komentarz

  1. oburzona odpowiedz

    11.10.2017 19.00 stado dorodnych dzików biega miedzy Kauflandem, Jarzębinową Rezydencją, a PKSem. Kilka dni temu, środek dnia – małżeństwo z wózkiem ucieka z przystanku pod Kauflandem przed dzikami.
    Może po prostu musimy grodzić osiedla dla własnego bezpieczeństwa?! A może pracownicy Kauflandu powinni zgłaszać SM że dziki atakują klientów?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *