14-latek i 15-latek z marihuaną

2022-09-21 2:23:38

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 14-latka i jego 15-letniego kolegę. Nieletni posiadali przy sobie narkotyki.

W poniedziałek przed godz. 20:00 funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnili służbę na terenie miasta. Na ul. Modlińskiej zauważyli dwóch nastolatków. Postanowili sprawdzić co 14-latek i jego o rok starszy kolega robią sami w środku miasta, w godzinach wieczornych.

Podczas interwencji mundurowi w kieszeni kurtki 14- latka ujawnili susz roślinny, natomiast u 15- latka torebkę foliową z zawartością zielonego suszu. Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje, a nieletnich przewieźli do nowodworskiej komendy. Narkotykowy tester w obu przypadkach wskazał na marihuanę. Nastolatkowie po czynnościach trafili pod opiekę rodziców. O ich dalszym losie zdecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Nowym Dworze Mazowieckim.

Rodzicu – zachowaj szczególną czujność i obserwuj swoje dziecko! Czas spędzany poza domem, coraz częściej może być okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami i alkoholem lub z narkotykami. Zwróć uwagę na co wydaje pieniądze Twoje dziecko! Nie daj się zwieść!

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *