Żyją ze sobą 50 lat i dłużej. Jubilaci dostali medale

2017-09-05 3:27:26

Burmistrz wręczył nowodworskim parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W ten sposób zostały odznaczone osoby, które przeżyły wspólnie ponad pięćdziesiąt lat. 

Złote Gody, czyli jubileusz 50-ciu wspólnie spędzonych lat świętowali: Barbara i Jan Pawłowscy, Zofia i Jerzy Jeziorscy oraz Anna i Ryszard Sawiccy. Z kolei Stanisława i Andrzej Niesiobędzcy otrzymali odznaczenia za 55 lat wspólnego pożycia, a Maria i Eugeniusz Pucko obchodzili jubileusz 60-lecia małżeństwa.

“Jesteście ambasadorami miłości, wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla wszystkich, którzy dziś decydują się iść przez życie razem” – takimi słowami do jubilatów zwrócił się burmistrz Jacek Kowalski. Podkreślił też, że te wspólnie przeżyte lata są przykładem dla młodych pokoleń. Podziękował parom za miłość, ofiarność, wyrozumiałość, poświęcenie, dobre wychowanie dzieci trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodzin. Złożył też życzenia kolejnych tak wspaniałych rocznic przeżytych w zdrowiu i miłości, w otoczeniu rodziny i najbliższych i nieustającej pogody ducha.

Następnie burmistrz wręczył wszystkim parom odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta RP oraz pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne zdjęcie, prezenty, życzenia i uściski z najbliższymi, a na koniec wszyscy wznieśli toast “za zdrowie i pomyślność” tradycyjną lampką szampana.

Aneta Pielach – Pierścieniak/nowydwormaz.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *