Zwycięstwo w meczu na szczycie

2017-11-10 11:30:01

W sobotni wieczór nowodworzanki zmierzyły się z Krótką Mysiadło. Było to starcie pomiędzy dwiema drużynami, które były niepokonane po 4 kolejkach. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe spotkanie.

Początkowo to gospodynie miały nieznaczną przewagę. Nowodworzanki szybko się jednak otrząsnęły i zaczęły odrabiać straty. Dobrą zagrywką “biało-niebieskie” odwróciły losy pierwszego seta i zwyciężyły 25:12.

Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana. Do tego przekonaliśmy się, dlaczego mówi się, że w kobiecej siatkówce zdobywa się seriami. Najpierw prowadzenie gospodyniom dobrą zagrywką dała Paulina Kuźnia, a chwilę potem, w polu zagrywki, pojawiła się Karolina Dąbrowska. To pozwoliło nowodworzankom doprowadzić nie tylko do wyrównania, ale Karolina wyprowadziła NOSiR na prowadzenie. Ostatecznie “biało-niebieskie” wygrały 25:21.

Początek trzeciej partii był bardzo podobny do pierwszych dwóch setów. Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Krótka Mysiadło za sprawą Kuźni, która ponownie dała się we znaki naszym przyjmującym. NOSiR nie poddawał się i ponownie udowodnił, czemu jest niepokonaną drużyną. Na boisko wróciły Aleksandra Balcerowicz i Barbara Adamska, co odmieniło obraz gry. Nowodworzanki wygrały 25:19 i 3:0 w całym meczu.

“Biało-niebieskie” zajmują po tym zwycięstwie drugie miejsce w ligowej tabeli. Mają tyle samo punktów, co zajmująca pierwszą pozycję Mazovia Warszawa, ale warszawianki mają 10 małych punktów więcej.

Następne spotkanie nowodworzanki rozegrają 11 listopada na wyjeździe z NIKE Węgrów, które zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie odniosło jeszcze żadnego zwycięstwa.

Krótka Mysiadło – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (12:25, 21:25, 19:25)

NOSiR: Aleksandra Balcerowicz, Żaneta Kokoszka, Karolina Dąbrowska, Barbara Adamska, Kasia Jędrzejewska, Justyna Antosiewicz, Dominika Balcerowicz (libero) oraz Aleksandra Gogol, Iga Zmitrowicz, Joanna Karasiewicz (libero)

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *