Zwycięska seria trwa! Ósemka ograna do trzech

2015-12-17 7:47:25

W minioną sobotę siatkarki NOSiR-u przystąpiły do kolejnej ligowej batalii. Tym razem do Nowego Dworu zawitała drużyna Ósemki Siedlce

Był to ważny mecz dla nowodworzanek mimo niezbyt wysokiej rangi zespołu goœści. Godzinę po rozpoczęciu meczu w hali PG1 w Warszawie mierzyły się drużyny, które wyprzedzają NOSiR w tabeli.

Od początku spotkania to podopieczne Bartosza Kujawskiego pewnie prowadziły. Już przy stanie 4:1 trener zespołu z Siedlec poprosił o pierwszy czas. Przyniosło to zamierzony efekt. Z biegiem gry przewaga nowodworzanek stopniała. W kluczowym momencie pierwszej partii dośœwiadczenie i umiejętnośœci zawodniczek NOSiR-u dały górę nad zespołem przyjezdnych. Dzięki temu Biało-Niebieskie zwyciężyły 25:19.

Druga partia to wyrównany początek i dobra gra nowodworzanek z pewnym zwycięstwem 25:14. W trzecim secie gra przez bardzo długi okres toczyła się punkt za punkt. Nowodworzanki trzypunktową przewagę wypracowały dopiero przy stanie 22:19. Nie oddały jej już do końca i wygrały trzecią partię 25:20 oraz cały mecz 3:0.

– Było to spotkanie z cyklu takich, które trzeba rozegrać. Najważniejsze jest to, że kontrolowaliœśmy od początku do końca to spotkanie. Dziewczyny są tak pewne wygranej, że popełniają głupie błędy. Masa zepsutych zagrywek, co mnie bardzo denerwuje. Bardzo dużą wagę do tego przywiązujemy. Nie może być tak, że wychodzimy na mecz i w pierwszym secie psujemy 9 zagrywek. Przy takim zespole to na pewno się nie zemœści. Jednak przy drużynie z czołówki na pewno byœśmy się denerwowali, dlaczego na przykład przegraliœmy seta. Nadrabiamy za to innymi elementami siatkarskimi, co mnie bardzo cieszy. Są to dla nas bardzo ważne 3 punkty i czekamy teraz na wynik meczu AWF-u ze Spartą – ocenił spotkanie trener Bartosz Kujawski.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce AZS AWF Warszawa w meczu derbowym ze Spartą w stosunku 3:2 NOSiR awansował na pozycję wicelidera. Strata do pierwszego miejsca również zmalała i wynosi tylko 4 punkty.

Za tydzień w swoim ostatnim meczu przed przerwą śœwiąteczno-noworoczną Biało-Niebieskie zagrają w Lublinie z drużyną AZS UMCS. W pierwszym meczu po przerwie 9 stycznia do Nowego Dworu przyjedzie –lider rozgrywek – Sparta Warszawa.

NOSiR –- UKS „Ósemka” Siedlce 3:0

Michał Kulesza

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…