Facebook

Żonaci “walczyli” z kawalerami

2015-09-11 9:24:25

– Czegoś takiego w Miękoszynie jeszcze nie było! To inny Miękoszyn niż ten, który znamy – mówili uczestnicy festynu rodzinno-sąsiedzkiego zorganizowanego w ubiegłą sobotę (29.08)

Miękoszyńskie Pożegnanie Lata zostało zorganizowane po raz pierwszy przez nową panią sołtys Iwonę Wróblewską. Na teren przy stawach przybyli młodsi i starsi mieszkańcy Miękoszyna oraz okolicznych miejscowości. Czekały na nich liczne atrakcje. Żonaci zagrali z kawalerami w piłkę nożną, a dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sakolandia wystąpiły z programem artystycznym. Wszyscy uczestnicy festynu mogli wziąć udział w grach i zabawach – przeciąganiu liny, wyścigach taczek, zawodach wędkarskich, jeździe rowerem po torze przeszkód. Na zwycięzców czekały nagrody o łącznej wartości ok. 5 tys. zł. – m.in. aparat fotograficzny i rower ufundowany przez starostę i burmistrza. Strażacy dali pokaz działań ratowniczo-gaśniczych. Uczestnicy mogli przejechać się bryczką i obejrzeć pokaz woltyżerki na koniu. Najmłodsi korzystali chętnie z dmuchańców, kul wodnych, samochodzików. Czas umilała muzyka na żywo, zaś wieczorem wszyscy mogli wziąć udział w zabawie tanecznej.

– Staraliśmy się zorganizować festyn tak, żeby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, żeby mieszkańcy mogli razem spędzić czas. Frekwencja dopisała, z czego bardzo się cieszę. To pierwszy festyn rodzinno-sąsiedzki, ale na pewno nie ostatni – zapewniła Iwona Wróblewska, sołtys Miękoszyna.

AC

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…