Znęcał się nad matką fizycznie i psychicznie

2022-08-29 2:19:33

We wtorek, 23 sierpnia chwilę przed północą, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z nowodworskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową, na terenie miasta. Według zgłoszenia, miało tam dochodzić do przemocy wobec 79- letniej kobiety

Na miejscu mundurowi zastali 48- latka i jego matkę. Mężczyzna był pijany. Zgłaszająca oświadczyła, że jej syn, znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury, ubliża jej słowami wulgarnymi, popycha, uderza, dusi, niszczy przedmioty użytku gospodarstwa domowego i grozi jej pozbawieniem życia. Ponadto nie stosuje się do sądowego zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia lokalu wspólnie z nią zajmowanego.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego nowodworzanina. Sporządzili również formularz Niebieskiej Karty. 48- latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie.

W tym czasie funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgromadzili materiał dowodowy. Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją matką oraz niestosowania się do sądowego zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną, jak również nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z nią lokalu.

Prokurator z nowodworskiej prokuratury wnioskował o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora. Teraz 48- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się grozi do 5 lat więzienia, a za niestosowanie się do sądowego zakazu, kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *