“Znam problemy mojej gminy”

2016-08-04 9:51:36

Kilka tygodni temu na portalu społecznościowym Facebook powstał profil “Mieszkańcy Gminy Zakroczym”. Poruszane są tam kwestie problemów, z którymi na co dzień zmagają się mieszkańcy. Najważniejszym tematem dyskusji się tam odbywających jest jednak stan techniczny budynków komunalnych.

Budynki komunalne w gminie Zakroczym rzeczywiście nie są w zbyt dobrym stanie technicznym. Mieszkańcy o taką sytuację obwiniają władze. Okazuje się jednak, że w tym roku ruszą prace remontowe jednego z tychże budynków:
– Proszę mi wierzyć, że burmistrzowi nie jest przyjemnie kiedy patrzy na stan budynków komunalnych. Nie zrobimy jednak wszystkiego w jednym roku. W tym roku zaplanowaliśmy środki na remonty i niedługo wykonamy remont jednego z budynków. Będziemy sukcesywnie wykonywać remonty tych budynków. Jedne potrzebują większego wkładu finansowego, inne mniejszego. Są do remontu dachy, elewacje – mówi w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Artur Ciecierski.
Burmistrz zapewnia, że razem z Radą Gminy robią wszystko, by przywrócić gminie należyty ład i porządek. Podkreśla też, że wszystkie sygnały docierające do niego od mieszkańców są bardzo istotne, bo tylko we współpracy z mieszkańcami władza jest w stanie coś zmienić.
– Niejednokrotnie podkreślałem, że najwięcej można dowiedzieć się od mieszkańców. Czasami merytoryczna krytyka jest zdrowa. Należy z takiej wyciągać odpowiednie wnioski i dostosować działania do odpowiednich potrzeb – mówi burmistrz.
Burmistrz w rozmowie z naszą redakcją powiedział, że widział powstały na Facebooku profil mieszkańców i cieszy się z tego powstania, ma jednak nadzieję, że będzie on służył merytorycznej dyskusji, a nie tylko krytyce:
– Dobrze, że taki profil powstał, pod warunkiem, że będzie odbywała się na nim merytoryczna dyskusja. Mam jednak wrażenie, że akurat ten profil powstał, aby narobić szumu medialnego. Jeśli ktoś uważa, że takim działaniem zniechęci burmistrza do czegokolwiek, albo wyprowadzi z równowagi to się bardzo myli. Podkreślałem niejednokrotnie i teraz też to powtórzę. Burmistrz nie dzieli mieszkańców na lepszych czy gorszych. Traktuję ludzi równo. Wspólnie z Radą Gminy robimy to, co należy i będziemy tak robić dalej.
– Słucham wszelkich słów krytyki, ale nie ulegam jej. Starannie analizuję każdy przypadek. Zostałem wybrany przez społeczeństwo i nie wolno mi reagować pochopnie. Znam problemy mojej gminy ale zawsze będą sprawy ważne i ważniejsze. Każdy problem jest mi bliski, lecz nie każdy mogę rozwiązać w “jednej chwili”. Jak pokazał ostatni rok, warto zaufać burmistrzowi i cierpliwie poczekać – dodaje włodarz.

Adam Balcerzak, Kontakt: a.balcerzak@nowodworski.info

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *