Facebook

Znalazł kości podczas spaceru

2016-07-28 11:16:55

Na niecodzienne znalezisko natrafił jeden z mieszkańców Modlina Twierdzy podczas spaceru z wykrywaczem metali. Policja bada sprawę.

W niedzielne przedpołudnie (17 lipca) jeden z mieszkańców Modlina Twierdzy podczas spaceru z wykrywaczem metali, tuż obok cmentarza fortecznego znajdującego się przy ulicy Bema, natrafił na kości.
Według jego opinii były to szczątki ludzkie, dlatego też postanowił poinformować o swoim znalezisku policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zawiadomili odpowiednie służby, odpowiedzialne za wykopanie znalezionych szczątków. Łącznie wykopano siedem kości. Na chwilę obecną nie wiadomo do kogo należą szczątki, lecz wiadomo że w ziemi spędziły przynajmniej kilka lat, gdyż widoczne na nich były znaki czasu.
Ich odsłonięcie miało związek z naturalnym wypłukaniem przez glebę. Kości wysłano do Wydziału Medycyny Sądowej w Warszawie w celu zbadania ich pochodzenia. Istnieje możliwość, że szczątki mogą należeć do człowieka spoczywającego niegdyś na terenie cmentarza.
Ogrodzenie nowodworskiej nekropolii sięgało dalej niż obecnie. Na przestrzeni lat granice zmieniały się i możliwe że znalezione szczątki były pochowane w mogile dawnego obrębu cmentarza.

JP

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…