Facebook

Złodziej ukrył się na dachu

2015-10-08 12:17:01

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych kradzież z włamaniem do samochodu. Łupem 40-letniego Grzegorza P. oraz 33-letniego Artura R. padł radioodtwarzacz

Do dyżurnego nowodworskiej komendy dotarło zgłoszenie, że na ul. Nałęcza nieznani sprawcy wybili szybę w samochodzie i dokonali kradzieży radioodtwarzacza. Pokrzywdzony oszacował wartość sprzętu na ok. 300 zł.

Dzięki szybkiemu działaniu i nagraniu z monitoringu funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Podczas czynności jeden z nich chciał ukryć się przed mundurowymi na dachu budynku. 40-letni Grzegorz P. oraz 33-letni Artura R., mieszkańcy naszego powiatu, trafili do policyjnej celi. Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez organy ścigania.

Podejrzani po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do samochodu. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto śledczy ustalili, że w przestępstwie prawdopodobnie brał udział trzeci mężczyzna. Aktualnie policjanci prowadzą czynności w celu zatrzymania kolejnego podejrzanego.

Źródło: KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…