Facebook
Zlikwidowano potężną fabrykę papierosów.

2016-05-19 12:39:27

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali potężną wytwórnię nielegalnych papierosów na skraju Puszczy Kampinoskiej. Jej główna część zlokalizowana była w Leoncinie. Straty skarbu państwa oszacowano na 10 mln zł.

W związku ze sprawą aresztowano sześć osób. To trzech Polaków, dwóch Rosjan i Ukrainiec, w wieku od 26 do 54 lat.
Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 16 maja, o świcie, podczas skoordynowanej akcji w kilku podwarszawskich miejscowościach. Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku, gdy pakowali towar do autobusów w swojej największej fabryce – właśnie w Leoncinie (powiat nowodworski).
Przestępcy byli doskonale zorganizowani. Jak tłumaczy rzecznik CBŚP, “na terenie jednej nieruchomości mieli sprzęt do krojenia i suszenia tytoniu, w kolejnej miejscowości produkowali papierosy, a w jeszcze innej pakowali i magazynowali je”.
Na miejscu zabezpieczono działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, ponad 7 mln papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej..
Nie wiadomo, jak długo trwał nielegalny proceder. Wiadomo jednak, że papierosy miały trafić do Niemiec.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Straty Skarbu Państwa wyceniono na 10 milionów złotych.

Agata Czarnecka/Fot. cbsp.policja.pl

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *