Facebook

Zenek królował w Zakroczymiu!

2015-09-23 8:32:39

W niedzielę zakończyły się obchody 950-lecia Zakroczymia. Radości ze strony mieszkańców było co niemiara. Zakroczymski rynek pękał w szwach. Wszyscy zgodnie – przy rytmach disco – integrowali się by wspólnie uczcić tą piękną – okrągłą rocznicę, a burmistrz Artur Ciecierski cieszył się z tego, że impreza zakończyła się sukcesem spowodowanym występem Gwiazdy Wieczoru – Zenka Martyniuka.

Ostatni dzień obchodów rozpoczął się uroczystą mszą świętą, którą sprawował Biskup Płocki – Piotr Libera. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: poseł na sejm RP Jadwiga Zakrzewska, poseł na sejm Mariusz Błaszczak, senator Anna Aksamit, starosta nowodworski – Magdalena Biernacka, wiceminister administracji i cyfryzacji – Jan Grabiec oraz wojewoda mazowiecki – Jacek Kozłowski.

W czasie mszy wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz chór Gregorianie. Biskup otrzymał od burmistrza pamiątkowy medal, kwiaty oraz figurkę przedstawiającą herb Zakroczymia. Po mszy świętej na rynku miejskim, pod symboliczną latarnią władze Zakroczymia oraz zaproszeni goście złożyli kwiaty. W części oficjalnej na rynku poseł Mariusz Błaszczak odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął Patronat Honorowy nad obchodami 950-lecia Zakroczymia.

Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Burmistrz Artur Ciecierski, przy współpracy z licznymi sponsorami, przygotował dla mieszkańców na ten dzień wiele atrakcji. Na scenie usłyszeć było można znane i lubiane zespoły Disco Dance – The Lovers oraz Inwox. Nie zabrakło również programu dla najmłodszych, w tym Kulfona i Moniki.

O 20:30 sceną zawładnął on… Zenek Martyniuk, który rozgrzał zakroczymską publiczność do czerwoności. Fani zespołu Akcent gromadzili się tłumnie pod sceną już od wczesnych godzin porannych, by być blisko swojego idola. Zenek zaśpiewał wszystkie swoje największe przeboje: “Moja Gwiazda”, “Królowa Nocy” czy “Kochana wierzę w miłość”.

“Było pięknie, tylko impreza powinna być w sobotę, a nie w niedzielę. Najważniejszy był Zenek” – mówi pani Małgorzata.

O 21:30 mieszkańcy obejrzeli pokaz pirotechniczny, który był zwieńczeniem imprezy. Po pokazie Artur Ciecierski podarował swoim mieszkańcom kolejny prezent, którym była specjalna dedykacja – od Zenka i burmistrza – dla Zakroczymian – piosenki “Przez Twe oczy zielone”. Impreza zakończyła się dyskoteką pod chmurką, którą nakręcał Dj Mario z klubu Oasis.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…