Zalety lecznia w prywatnym szpitalu

2017-08-28 6:19:29

Gigantyczne różnice pomiędzy leczeniem w prywatnej klinice i szpitalu publicznym determinują powstawanie kolejnych stereotypów i nieprawdziwych informacji. Dzisiaj postanowiliśmy je obalić, wskazując na zalety leczenia w prywatnych ośrodkach.

 

Największa różnica dostrzegalna jest w jakościowej obsłudze pacjentów. Dzieli ją ogromna przepaść – w państwowych placówkach zdrowia, jakość ta jest na niskim poziomie. Wynika to z faktu, iż w państwowej służbie zdrowia brak potrzebnych rąk do pracy. Niska płaca, wysokie wymagania, długie godziny dyżurów, powodują obniżenie jakości świadczonych usług. Stąd wynika również kolejna zaleta prywatnej kliniki – brak kolejek. Oczekiwanie w długim ogonie pacjentów, szczególnie przy złym stanie zdrowia, jest wręcz nie do zniesienia. Samo zapisanie się do lekarza wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, ponieważ istnieje wymóg rejestracji do danego specjalisty. W prywatnej klinice nie doświadczysz tego zjawiska, możesz bowiem zostać przyjęty tego samego dnia, umawiając się na wizytę poprzez kontakt telefoniczny.

Mówi się, że w prywatnych lecznicach panują królewskie warunki. Wiele klinik, dbając o potrzeby własnych pacjentów, wyposaża je nie tylko w eleganckie meble, czy estetyczne akcesoria. Potwierdzenia można, szukać chociażby w innowacyjnym sprzęcie medycznym. Profesjonalne zaprojektowanie wnętrz sprawia, że przestrzeń staje się pięciogwiazdkowych hotelem. Luksusowe warunki potwierdzane są również obecnością panującej atmosfery w środku – przemiła służba zdrowia, jest z natury serdeczna i ciepła. Owszem, można powiedzieć, że tego wymagają wysokie stawki za leczenie, aczkolwiek utarte powiedzenie „klient nasz Pan” mówi samo za siebie. Opieka polega nie tylko na zapewnieniu wsparcia, to również cierpliwe tłumaczenie, odpowiadanie na pytania, nie przekładając ich na później.

Jeśli zastanawiasz się, jaki prywatny szpital wybrać – odwiedź stronę medicover.pl. Jeśli nadal masz wątpliwości, postaraj się odpowiedzieć na pytanie – czy wolisz tracić czas i przesiadywać chory, w długiej kolejce oczekujących czy jednak skorzystać z natychmiastowej i profesjonalnej opieki lekarskiej?

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…