ZAKROCZYM. Zrobią porządek w parowach

2021-07-30 11:02:19

Po ostatnich nawałnicach, które nawiedziły Mazowsze powstało wiele szkód, których skutki są odczuwalne do dziś. W Zakroczymiu będą walczyć o przywrócenie ładu w wąwozach i parowach

Przy dużej intensywności opadów, woda do Wisły spływa właśnie jarami, które ulegają podmyciu i stają się nieprzejezdne. Dlatego włodarze gminy Zakroczym na najbliższych komisjach i sesji rady zajmą się przesunięciem środków w budżecie na poprawę warunków drogowych w parowach.

fot.: FB Artur Ciecierski

– Jak po każdej tak ogromnej nawałnicy uszkodzenia w parowach zakroczymskich są znaczne. Nazajutrz przywróciliśmy dojazd do domów mieszkańców, a kilka odcinków wyłączyliśmy z ruchu komunikacyjnego. Patrząc jednak na to wszystko, a także analizując fakt, że takich anomalii pogodowych będzie zapewne więcej w najbliższych latach, a być może nawet miesiącach uznałem, że należy wrócić pilnie z Radą Miejską do analizy budżetu jeszcze tego roku i zdecydować, czy przesuwamy jakieś nierozpoczęte inwestycje na kolejne lata i zaczynamy utwardzać parowy kostką już w tym roku, czy nie. Osobiście uważam, że trzeba. Dokonałem analizy, którą przedstawię na najbliższych komisjach. Mamy w budżecie np. 500.000 zł na rozbudowę kanalizacji przy ul. Gałachy. To jest bardzo ważna inwestycja, ale patrząc na fakt, że przy ul. Duchowizna wybudowaliśmy kanalizację za ok. 600.000 zł , oddaliśmy ją w kwietniu tego roku i do dzisiaj podłączyło się bodajże 5 czy 6 nieruchomości, to inwestycja na Gałachach mogłaby poczekać. Musimy podjąć decyzję. Będziemy również składać wniosek w ramach Nowego Ładu i tam poza innymi drogami gminnymi ujmiemy wszystkie parowy zakroczymskie – powiedział naszej redakcji Artur Ciecierski Burmistrz Gminy Zakroczym.

O decyzjach, które zapadną będziemy informować.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *