ZAKROCZYM. Wszyscy go chcą u siebie

2019-08-09 1:11:56

Do oddanej do użytku w ubiegłym roku siłowni w Smoszewie (gm. Zakroczym), dobudowano obecnie plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych. Rozpoczęcie tych inwestycji wspomogło znacznie finansowe zaangażowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czy to koniec inwestycji w ten obszar społecznej aktywności?

Strefy aktywności ruchowej to na terenie miasteczek i wsi naszego powiatu nowość. Zaczęły pojawiać się zaledwie kilka lat temu. Życie potwierdza jednak stare przysłowie mówiące, iż apetyt rośnie w miarę jedzenia. W mediach społecznościowych wrze od komentarzy. Mieszkańcy dopytują o podobne place zabaw w innych miejscach gminy. O komentarz zapytaliśmy burmistrza Artura Ciecierskiego.

Osobiście chciałbym takie strefy budować systematycznie wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Ograniczeniem są jedynie kwestie własności nieruchomości. Rok temu zaczęliśmy budowę trzech stref tam, gdzie gmina jest właścicielem (Wólka Smoszewska, Smoszewo) lub posiada długoletnią dzierżawę (Janowo). W tym roku dzięki dzierżawie uzyskanej od Wód Polskich wykonaliśmy plac zabaw przy ul. Utrata w mieście Zakroczym. Już poczynione zostały starania o uzyskanie dzierżawy od Lasów Państwowych, aby wybudować plac zabaw dla dzieci przy ul. Duchowizna – przypomina Burmistrz. Apeluje jednocześnie do mieszkańców, którzy mogą wydzierżawić władzom samorządowym grunt o powierzchni około 350 m2, aby skontaktowali się z sekretariatem Urzędu.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *