Facebook

Zakroczym stolicą disco polo

2017-06-12 10:37:46

Już 14 sierpnia w Strubinach na ternie Ośrodka Wilczy Jar (gm. Zakroczym), odbędzie sie I Disco Festiwal Zakroczym 2017. O przygotowaniach i szczegółach imprezy rozmawiamy z organizatorem.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Skąd pomysł na zorganizowanie festiwalu muzyki disco polo w Zakroczymiu? Jaki jest jego cel?

Pomysł na zorganizowanie I Disco Festiwalu narodził się w styczniu bieżącego roku. W ostatnim czasie obserwujemy duże zainteresowanie muzyką disco polo & dance. Przeboje grup muzycznych tego nurtu są odtwarzane w wielu ogólnopolskich stacjach radiowych, a teledyski emitowane w wielu telewizjach muzycznych. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie postanowiliśmy zorganizować plenerową imprezę na terenie Zakroczymia.

Jak będzie wyglądał festiwal?

Otwarcie bram Ośrodka, na którym będzie się odbywał festiwal, nastąpi o godzinie 16:00. Od tej godziny będzie prowadzona sprzedaż biletów. O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert debiutów. Wystąpi w nim 9 zespołów, spośród których zostanie wyłoniony najlepszy zespół festiwalu. Po godzinie 19:00 rozpoczniemy część festiwalową, która zakończy się po północy. Zespoły biorące udział w konkursie zgłaszały się same. Był z tym problem? Ile zespołów się zgłosiło? Ile odpadło? Czym było to podyktowane?

Tak, zespoły biorące udział w debiutach zgłaszały się same. Tak naprawdę w ciągu 4 dni mieliśmy wyłonione zespoły. Zainteresowanie było duże, zgłosiło się 20 zespołów. Jako organizatorzy wybraliśmy 9, które zakwalifikowały się do festiwalu.

Do Zakroczymia przyjadą zespoły disco polo z całej Polski? Z jakich miejscowości? Czy są to znane zespoły?

Tak. Do Zakroczymia przyjadą zespoły z całej Polski, zarówno ze stolicy disco polo – Białegostoku, jak i z innych miast z różnych zakątków Polski. Jako organizatorzy myślimy, że miłośnicy tego gatunku znają w większości piosenki zespołów, może nie w całości, ale refreny na pewno. Któż nie zna “Żółtych Tulipanów”?

Kogo zobaczymy w jury konkursu?

Chcemy, aby do dnia festiwalu zostało to niespodzianką. A może Pan zasiądzie w jury Panie redaktorze ?  (Bardzo dziękuję za zaproszenie. Zasiądę w jury z wielką przyjemnością – przyp. red. Adam Balcerzak)

W programie wystąpią również prawdziwe gwiazdy disco polo. Kogo zobaczymy na scenie?

Na scenie w części festiwalowej wystąpią zespoły: Joker znany z przebojów “Aparatka” czy “Napad na serce” , prekursorzy nurt disco polo – Imperium oraz wokalista legendarnej grupy Just5 – Bartek Wrona. Ponadto zagrają również Bostton, Maczo, Ellixir, Atest, Ilona Stasinkiewicz, Danielo. Wśród gwiazd festiwalu nie zabraknie wykonawców z naszego powiatu – zespół Sonar oraz Kazimierz Kiljan. Odwiedzi nas również znany w branży producent – Dj Sequence.

Jakie dodatkowe atrakcje będą czekały na przybyłych?

Na przybyłych czekać będą liczne stoiska, punkty gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, dmuchańce, skakańce, malowanie twarzy, a przede wszystkim dobra zabawa przy muzyce disco polo.

Na koniec chciałbym zapytać, czym się różni bilet normalny od biletu VIP?

Bilet VIP upoważnia do wstępu do namiotu VIP, korzystania w całości z cateringu, spotkania z artystami. Namiot VIP będzie ustawiony bezpośrednio przy scenie.Dziękuję za rozmowę.

My ze swojej strony już dzisiaj serdecznie zapraszamy do nabywania biletów na koncerty.

Bilety można nabyć :

allegro.pl – login inkserwis_pl

tickecik.pl

Salon fryzjersko – kosmetyczny Włos z Pazurem Zakroczymska 4 , Nowy Dwór Maz.

Ośrodek Wypoczynkowy Wilczy JAR

 

Ceny biletów:

Dzieci do lat 12 – wstęp wolny

Studenci – 20 zł

Pozostali – 30 zł

VIP – 150 ZŁ

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…