ZAKROCZYM. Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile

2021-10-20 12:10:50

Do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i grzywna grozi 33-latkowi, który w weekend doprowadził do kolizji i oddalił się. Kierowca iveco w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali go w Zakroczymiu

W sobotnią noc (16.10) funkcjonariusze nowodworskiej drogówki udali się do Zakroczymia, gdzie na ul. Rynek doszło do kolizji. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący iveco doprowadził do kolizji z zaparkowanym peugeotem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 33-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze poddali kierowcę iveco badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma 2,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy. Obywatel Ukrainy noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Teraz zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna za spowodowanie kolizji.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…