ZAKROCZYM. Pobicie, obywatelska pomoc, zatrzymanie i dozory

2022-12-09 10:41:49

Kilka dni temu na terenie Zakroczymia trzech młodych mężczyzn dokonało pobicia. Z pomocą pokrzywdzonym ruszył pracownik monitoringu miejskiego, który na kamerach zauważył całe zajście i natychmiast powiadomił o wszystkim policję. 

Całe zajście miało miejsce w okolicy ronda w Zakroczymiu. Wieczorem dyżurny nowodworskiej komendy został powiadomiony o pobicu dwóch mężczyzn. Wszystko zauważył pracownik monitoringu miejskiego, który nie zwlekając ani chwili natychmiast powiadomił policję i sam ruszył na pomoc pokrzywdzonym, próbując zapanować nad trzema agresywnymi napastnikami.
Z relacji zgłaszających i świadków oraz zabezpieczonych materiałów wynikało, że wieczorem trzech młodych mężczyzn zaatakowało na ulicy 40 i 22-latka. Napastnicy bili i kopali pokrzywdzonych po całym ciele. Na tę niebezpieczną sytuację zareagował pracownik monitoringu miejskiego. Starał się zapanować nad napastnikami i pomóc pokrzywdzonym. Ujął jednego ze sprawców i przekazał go mundurowym.
Policjanci z Zakroczymia zatrzymali 28-latka. Mężczyzna nadal był bardzo pobudzony i podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Noc spędził w policyjnej celi.
Sprawą zajęli się policjanci z zakroczymskiego komisariatu oraz nowodworscy kryminalni. Zaangażowali się w gromadzenie dowodów i pozyskiwanie oraz weryfikowanie informacji na temat podejrzanych. Bardzo szybko ustalili, kto dokonał tego przestępstwa.
Już następnego dnia w południe, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dowiedzieli się, gdzie aktualnie znajduje się drugi z podejrzanych. 19-latek wpadł w ręce stróżów prawa i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie.
Wkrótce zakroczymscy policjanci trafnie wytypowali i zatrzymali również trzeciego podejrzanego w tej sprawie. Był to 17-latek z Zakroczymia.
Zgromadzony materiał dowodowy został przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przekazany do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę zdrowia i życia. 28-latkowi dodatkowo przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy policji, podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha/bś
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *