Facebook




ZAKROCZYM. Pijany doprowadził do czołowego zderzenia

2022-06-06 9:24:54

W poprzednim tygodniu, kierujący alfa romeo stracił panowanie za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fiatem. 30- latek w wydychanym powietrzu miał 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o za odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 30- latka. Pijany obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę alfa romeo i w Zakroczymiu doprowadził do zdarzenia drogowego. Nieodpowiedzialny kierowca, jadąc od ul. Płońskiej, najpierw zjechał na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fiatem, za kierownicą którego siedział 50- latek z Łomianek. Na szczęście nikt nie został ranny.
Mundurowi zatrzymali 30- latka, który noc spędził w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy.
Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Policja po raz kolejny apeluje o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *