ZAKROCZYM/NOWY DWÓR. Za kratki za narkotyki

2022-03-31 1:44:18

W ciągu ostatniego tygodnia nowodworscy mundurowi zatrzymali trzy osoby, w związku z posiadaniem przez nie środków odurzających. Jeden z nich, próbował nawet wręczyć policjantom “łapówkę”, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Postępowania są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Cała sytuacja miała miejsce w jednym z zakładów pracy na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Policjanci Wydziału Kryminalnego mieli informację, o posiadaniu przez 19- letniego pracownika środków odurzających. Jak się wkrótce okazało, wiedza funkcjonariuszy przyniosła efekty. Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, w związku z posiadaniem marihuany.
Funkcjonariusze z zakroczymskiego posterunku uzyskali informację, że 32- latek z tej miejscowości może posiadać narkotyki. Udali się więc pod wskazany adres, gdzie zastali mężczyznę. Podczas interwencji ujawnili u mieszkańca Zakroczymia metamfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy. Podczas czynności próbował również przekupić policjantów, wręczając im korzyść majątkową, w zamian za to, aby odstąpili od czynności służbowych.
29 marca 2022 r. rano, policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji, w centrum miasta zauważyli 17- latka. Na widok mundurowych młody człowiek zaczął się niespokojnie zachowywać. Policjanci postanowili go wylegitymować. Podczas wykonywanych czynności ujawnili przy nim zawiniątko foliowe, a w nim susz roślinny. Funkcjonariusze prewencji zabezpieczyli substancję i udali się z 17- latkiem do nowodworskiej komendy. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na marihuanę. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.
Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Kodeks karny za udzielenie korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa, przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.
Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/Al
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *