ZAKROCZYM/NASIELSK. Mówili o “wnuczku” i “policjancie” czyli debaty społeczne [GALERIA]

2023-09-15 1:45:11

W dniach 13 i 14 września 2023 roku odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Zakroczym i Nasielsk, skupiając funkcjonariuszy policji, przedstawicieli samorządu oraz mieszkańców. W spotkaniach uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Komendant Komisariatu Policji w Nasielsku, Kierownik Posterunku Policji w Zakroczymiu, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi. Przybyli również przedstawiciele samorządu, w tym Burmistrzowie Zakroczymia i Nasielska oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Zakroczym

Podczas debat przedstawiono prezentację multimedialną, prezentującą statystyki dotyczące przestępstw, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówiono wnioski i rekomendacje z poprzednich debat. Zaprezentowano także narzędzia takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja “Moja Komenda”. Mieszkańcy dowiedzieli się o swoich dzielnicowych i ich planach priorytetowych.

Kliknij, aby powiększyć

Ważnym tematem dyskusji były zagrożenia związane z oszustwami, takimi jak metoda “na wnuczka”, “na policjanta” czy “na pracownika banku”. Spotkanie zakończyło się otwartą dyskusją, podczas której mieszkańcy mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi problemami.

Wszystkie zgłoszone wnioski będą analizowane i uwzględniane w pracy policjantów.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *