ZAKROCZYM. Klub Malucha już od września

2020-11-27 10:19:59

Budynek po szkole podstawowej w Emolinku od września przyszłego roku znów wypełni się dziećmi. Tym razem najmłodszymi, ponieważ utworzony zostanie tam Gminny Klub Malucha dla dzieci w wieku do 3 lat

Bardzo szybko burmistrz Zakroczymia, Artur Ciecierski znalazł możliwość zagospodarowania budynku po szkole podstawowej w Emolinku. Decyzja ta, jak pamiętamy, wywołała ogromną dyskusję wśród zakroczymian, którzy nie chcieli zgodzić się z wolą burmistrza. Kiedy klamka zapadła, mieszkańcy zastanawiali się, co będzie dalej z budynkiem i czy nie popadnie w ruinę, ponieważ już teraz pilnie potrzebuje remontu.
Jak się okazuje, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało właśnie gminie Zakroczym dotację w kwocie 792 tys. zł na uruchomienie Gminnego Klubu Malucha. Wkład własny z budżetu gminy wynosi 200 tys. zł. Zatem za kwotę ok. 1 miliona zł samorząd stworzy Klub Malucha dla dzieci w wieku 1-3 lat, już od września 2021 r. Kwota ta, obejmie przebudowę parteru, remont zaplecza sanitarno-socjalnego, remont sal dla dzieci, budowę nowej klatki schodowej, wyposażenie całego Klubu oraz modernizację placu zabaw.

Maluchy nie będą zajmowały na razie jednak całego budynku, tylko parter.
– Na tym etapie adoptujemy tylko parter budynku, budujemy klatkę schodową i tworzymy na piętrze pomieszczenie administracyjne dla Klubu – informuje burmistrz, A. Ciecierski.

Klub Malucha będzie mógł przyjąć w swoje progi na razie 24 najmłodszych.

– Wniosek został złożony na stworzenie 24 miejsc dla dzieci w wieku 1-3. Jeśli będzie większe zainteresowanie ze strony rodziców będziemy rozwijać to miejsce, a co za tym idzie będziemy mogli przyjąć więcej dzieci – informuje A. Ciecierski.

Czy w ramach Klubu lub poza nim, są będą odbywały się zajęcia dodatkowe dla maluchów lub starszych dzieci?

– Na tę chwilę skupiamy się na uruchomieniu Klubu, za wcześnie, by myśleć o takich sprawach. Jeśli jednak będzie zainteresowanie ze strony rodziców będziemy starali się spełniać takie oczekiwania – dodaje burmistrz.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *