Facebook
ZAKROCZYM. Dziesięciu z najlepszych

2019-04-30 9:49:25

Dziesięcioro uczniów zakroczymskich szkół otrzymało przed tygodniem stypendia za aktywność w dziedzinie sportu i kultury. Aktywność nastoletnich uczniów docenili też lokalni radni. W tym roku wysokość stypendium znacznie wzrosła

Rada Gminy Zakroczym na ostatniej sesji zdecydowała o zwiększeniu obowiązującej dotychczas kwoty stypendium z 400 do 600 złotych miesięcznie. Jest to już druga podwyżka za kadencji obecnego burmistrza, który już w 2016 roku podniósł tę kwotę z 200 do 400 zł.

Program Stypendialny Gminy Zakroczym obejmuje stypendia sportowe i artystyczne. Stypendium sportowe może otrzymać szczególnie uzdolniony zawodnik uprawiający sport i osiągający wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach indywidualnych oraz drużynowych. Możliwe jest to przy spełnieniu kilku warunków. Miedzy innymi, jeżeli nie ukończył 26 roku życia, jest mieszkańcem gminy Zakroczym, cechuje się nienaganną postawą etyczną i moralną tudzież promuje gminę Zakroczym. Stypendium sportowe przyznaje się, gdy kandydat zajął miejsce od 1. do 8. na Igrzyskach Olimpijskich lub Mistrzostwach Świata, zajął miejsce od 1. do 6. na Mistrzostwach Europy, zajął miejsce od 1. do 3. w Mistrzostwach Polski, zajął miejsce od 1. do 3. w Pucharze Świata lub Pucharze Europy albo też zajął miejsce jedno z trzech pierwszych miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży lub Pucharze Polski. Przyznanie stypendium jest możliwe także wówczas, gdy  sportowiec otrzymał powołanie do Kadry Narodowej na Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwa Świata lub otrzymał powołanie do szerokiej Kadry Narodowej.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *