ZAKROCZYM. Blisko 200 nowych miejsc pracy? Logistyczny potentat inwestuje w gminie

2022-02-15 6:00:02

O tym, że jedna ze światowych firm ma otworzyć swoją inwestycję na terenie gminy Zakroczym, mówiło się już od dawna. Kurtyna opadła, wiemy co powstanie na terenach położonych przy „siódemce”


Rozmowy z inwestorem były prowadzone od co najmniej trzech lat. Działki pod budowę nowych obiektów zostały zakupione od prywatnych właścicieli. Obejmują obszar ok. 15 ha. – Zabrzmi to na pewno nieskromnie, ale co mi tam, jak jest sukces trzeba się chwalić. Firma wybrała naszą gminę dzięki mojemu ogromnemu zaangażowaniu i wzorowej współpracy między nami. To były 3 lata dobrych spotkań, rozmów, procedowania decyzji administracyjnych. A to dopiero początek – powiedział Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, który jest głównym negocjatorem w rozmowach z firmą.

Będzie praca, będą dochody dla gminy

mat. prasowe Panattoni

Mowa o firmie Panattoni Europe Polska, która jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Od początku działalności w Polsce firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni ponad 8 milionów metrów kwadratowych. Panattoni za cel stawia sobie wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych. Na potrzeby rozwoju swojej działalności firma zajmuję się zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Jest również doradcą dla swoich klientów na każdym etapie procesu inwestycyjnego.
Do klientów Panattoni na terenie naszego kraju należą takie marki globalne jak między innymi: Amazon, Avon, Castorama, Coca-Cola, Leroy Merlin, Raben, Orsey, Tesco, UPC.
Inwestycja ma się rozpocząć wiosną tego roku, w marcu lub kwietniu. Zakończenie pierwszego etapu i uruchomienie działalności planowane jest na styczeń 2023 roku. Na początkowym etapie w wynajmowanych przez Panattoni obiektach, może znaleźć pracę blisko 200 osób. Jak dowiedziała się nasza redakcja, nowy inwestor będzie płacił podatki gruntowe zgodnie z taryfą uchwaloną przez Radę Miasta. Nie są przewidziane żadne ulgi podatkowe w tym względzie.

Biznes się rozwija, lokalna społeczność zyskuje

Przy realizacji budowy centrum logistycznego firma ma poprowadzić m.in. kanalizację do nowo wybudowanych obiektów. – W ramach bardzo dobrej współpracy z inwestorem i dobrych negocjacji firma sfinansuje budowę kanalizacji sanitarnej do swojej inwestycji. Skorzystają na tym mieszkańcy ul. Odpadki, a w niedalekiej przyszłości również ul. Pieczoługi – dodaje Burmistrz A. Ciecierski.
Na początek powstanie inwestycja o wartości kilkudziesięciu milionów Euro, docelowo park logistyczny, który firma Panattoni ma zamiar rozwijać.
O takim inwestorze na swoim terenie marzy każda gmina. Nie bez kozery, należą się gratulacje dla włodarzy, że udało im się doprowadzić negocjacje do końca i to właśnie teren gminy Zakroczym został wybrany na realizację wielomilionowego przedsięwzięcia.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…