ZAKROCZYM. Areszt za znęcanie się nad matką

2022-03-23 4:47:31

Zakroczymscy dzielnicowi zatrzymali 39-latka, który znęcał się nad swoją matką. Działał w warunkach recydywy. Na wniosek nowodworskiej prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W ostatni weekend dzielnicowi z Posterunku Policji w Zakroczymiu zatrzymali 39- latka, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał kłótnie, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał oraz groził podpaleniem mieszkania. Wcześniej był już karany za znęcanie się nad kobietą. Za nic miał również zastosowane wobec niego wcześniej środki zapobiegawcze i nadal psychicznie znęcał się nad osobą najbliższą.
Mieszkaniec Zakroczymia został przewieziony do nowodworskiej komendy policji, noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej.
39-latek usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Działał w warunkach recydywy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Teraz mieszkaniec Zakroczymia najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za działanie w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *