Zakpili z mieszkańców

2018-07-19 5:35:52

Na drodze łączącej Zakroczym ze Swobodnią od kilku tygodni trwają już prace remontowe. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, jako główny wykonawca zlecenia, już 15 maja zobowiązało się do tymczasowej naprawy istniejącej nawierzchni, której stan grozi tragedią. Tymczasem ograniczono się do postawienia znaków ograniczenia prędkości z informacją o istniejących wybojach.

Wicestarosta nowodworski, Paweł Calak już kilkakrotnie obiecywał nam interwencje w tej sprawie. Jak dotychczas bez widocznych efektów. W poniedziałek, 16 lipca zapewnił nas, iż wykonawca zobowiązał się do napraw w najbliższą środę (18.07.2018).

Za blisko pięć milionów zł. Starostwo Powiatowe gruntownie przebudowuje pięć km. drogi. W planach jest nie tylko rozbudowa jezdni, ale także, w wielu miejscach, budowa ciągów pieszo-rowerowych. Istniejąca, zdegradowana nawierzchnia posłuży jedynie jako podbudowa. Roboty wykończeniowe przewidują także wykonanie poboczy z kruszywa łamanego.

Pieniądze na tę inwestycję pochodzą nie tylko z funduszów własnych Powiatu, ale także z pozyskanych przez zarząd Powiatu dotacji.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *