Zabójca Sebastiana zatrzymany!

2017-12-08 10:52:23

27 października br. ok. 22.00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku potrącenia przez samochód, zginął 15-latek. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Ponad miesiąc policjanci ustalali, kto jest sprawcą. W końcu udało się go zatrzymać.

Przypomnijmy, 27 października ok. godz. 22.00 kierujący pojazdem osobowym w Cegielni Kosewo, na wysokości numeru 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Siła potrącenia była ogromna. 15-latek przeleciał około 20 metrów w powietrzu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Leżącego chłopaka zauważyła jedna z mieszkanek Cegielni Kosewo, która natychmiast wezwała karetkę pogotowia. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Ta sprawa była dla nowodworskich policjantów oraz prokuratury priorytetem. Zajmowały się nią ogólnopolskie i lokalne media. Ponad miesiąc policjantom zajęło ustalenie, kto jest sprawcą tej tragedii. Po emisjach materiałów telewizyjnych dotyczących tego tragicznego w skutkach wypadku, zaczęli zgłaszać się kolejni świadkowie. Dzięki temu udało się zatrzymać sprawcę.

Do zatrzymania 29-letniego Łukasza K. – mieszkańca Szczypiorna – doszło 6 grudnia około godziny 15:45 na lotnisku Warszawa-Modlin. Mężczyzna wracał z Anglii, gdzie uciekł po wypadku. Marcin Saduś – rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga poinformował 7 grudnia, że 29-latek potrącił 15-letniego Sebastiana pożyczonym autem, jadąc do sklepu po alkohol. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i znajdował się pod wpływem alkoholu. Łukasz K. przestraszył się i uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *