Facebook

Zaatakował mężczyznę nożem

2016-03-11 10:21:09

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 1 marca na Osiedlu Młodych – Dawid L. podczas awantury zaatakował innego mężczyznę nożem.

1 marca po godzinie 19:00 do dyżurnego KPP Nowy Dwór Maz. wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie lokalu gastronomicznego przy ul. Okulickiego na nowodworskim Os. Młodych doszło do awantury między dwoma mężczyznami. Według relacji jeden z nich miał zadawać ciosy nożem.
Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z wydziału prewencji. Według ustaleń funkcjonariuszy, 27-letni Dawid L., mieszkaniec naszego powiatu, zaatakował jednego z klientów lokalu gastronomicznego. Awantura rozpoczęła się w środku, a następnie przeniosła się na zewnątrz. Napastnik podczas szarpaniny użył noża, po czym… został obezwładniony przez pokrzywdzonego, 26-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego.
Dawida L. zatrzymała policja. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Pokrzywdzony 26-latek z niegroźnymi ranami ciętymi trafił do szpitala, skąd wyszedł po udzieleniu pomocy medycznej.
Sprawca po złożeniu wyjaśnień usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

red.

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…