Facebook
ZA MIEDZĄ. Prokurator potrąciła staruszkę na pasach

2022-02-15 11:57:42

W czwartek (10 lutego) około godz. 17.00 przy skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Siwińskiego w Legionowie doszło do potrącenia starszej kobiety. Kierującą okazała się prokurator, która wjechała na pasy na czerwonym świetle

Fot. materiał TVN Warszawa

Ze wstępnych ustaleń służb będących na miejscu wynikało, że kierująca samochodem marki Nissan przejeżdżając przez skrzyżowanie ul. Sobieskiego i Siwińskiego potrąciła 70-letnią kobietę. Potrąconej pieszej, pierwszej pomocy najpierw udzielali strażacy, później została przekazana pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na szczęście potrącona nie wymagała hospitalizacji. Jak ustaliła policja, kierująca pojazdem była trzeźwa.

Prokurator za kierownicą

Już po kilku minutach od zdarzenia pojawiły się informację, że sprawczynią wypadku mogła być jedna z prokuratorów pracujących w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie.

Z informacji, jakie przekazała nam następnego dnia mł. asp. Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, wynika, że sprawa tego zdarzenia drogowego została przekazana Prokuraturze Rejonowej w Legionowie.

Sprawa przekazana do Nowego Dworu Maz.

Jak udało nam się później dowiedzieć od Rzeczniczki Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyny Skrzeczkowskiej, rozpoczęto śledztwo z art. 177 par. 1, czyli spowodowanie wypadku w ruchu. Co więcej, śledztwo zostało finalnie przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Maz. z uwagi na to, że sprawcą zdarzenia był pracownik Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Stan zdrowia potrąconej kobiety zostanie teraz oceniony przez zespół biegłych, którzy zostali powołani w tej sprawie. Prokuratura nie podaje dokładnego przebiegu tego zdarzenia, jednak jak zapewniła naszą redakcję rzeczniczka Prokuratury, zabezpieczono monitoring i przesłuchani zostaną świadkowie tego zdarzenia. Kierującej pojazdem Prokurator może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

red.

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. discopolo nie slucham odpowiedz

    Ach jakież to dziwne, teraz tą prokurator będą skazywać? Jak to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *